Bologna 0:1 Inter
Inter

Inzaghi odmarao glavne vedete, Inter svejedno stigao do 13. pobjede u nizu

Mario Borko • subota, 09.03.2024.

Inter je ovo sezone jednostavno nezaustavljiv. U 28. kolu Serie A Nerazzurri su s 0:1 pobijedili Bolognu, a većina stožernih igrača dobilo je poštedu...

U subotu je Inter još jednom demonstrirao moć koja ga krasi u ovoj sezoni Serie A. Na gostovanju kod četvrtoplasirane Bologne, koja je hit prvenstva, momčad Simonea Inzaghija pobijedila je s minimalnih 0:1 i tako stigla do 13 uzastopne pobjede u svim natjecanjima. Nerazzurri prvom pratitelju Juventusu sada bježe 18 bodova, a Crveno-plavi unatoč porazu ostaju četvrti.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Trener Intera u ovoj utakmici odlučio je napraviti dosta promjena s obzirom na to da njegovu momčad u srijedu čeka uzvratni susret osmine finala Lige prvaka protiv Atletico Madrida. Najbolji strijelac prvenstva Lautaro Martinez susret je odgledao s klupe kao i Federico Dimarco, Stefan de Vrij i Benjamin Pavard koji bi na gostovanju u Španjolskoj trebali krenuti od prve minute. Nekoliko važnih igrača koji su startali u ovoj utakmici izašli su sredinom drugog dijela, a jedino brine moguća obnova ozlijede povratnika Marcusa Thurama.

Shodno tim promjenama u prvom dijelu gledali smo izjednačen susret, a nešto bolju igru Nerazzurri su okrunili pogotkom Yanna Bissceka u 37. minuti. U drugom dijelu potpuno drugačija priča, momčad Thiaga Motte potpuno je preuzela konce igre i ostavila lidera prvenstva bez pokušaja prema svojim vratima.

Bologna je iskoristila poteze gostujućeg trenera, ali od 12 pokušaja samo jedan je završio u unutar okvira gola Yanna Sommera. Nikola Moro je u igru ušao u 69. minuti, ali Inter je izdržao pritisak i tako prvi puta ove sezone pobijedio Bolognu te joj se osvetio za poraz koji mu je nanijela u kupu.

Ovim porazom stao je niz od šest uzastopnih pobjeda, ali s 51 osvojenim bodom Bologna ostaje četvrta i dalje drži mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Klub koji je sedam puta osvajao naslov prvaka Italije (posljednji puta 1964.) ima veliku priliku da drugi puta u povijesti nastupi u najelitnijem klupskom natjecanju, a još veću da se nakon više od 20 godina izbivanja vrati na europsku scenu.