Četiri gola Nikole Marića za sat vremena, Opatija usamljena na vrhu

Petar Jenjić • subota, 09.03.2024.

Opatija je definitivni pobjednik 18. kola SuperSport Druge NL. Osim što je slavila u gostima kod Marsonije, Radnik Križevci na domaćem terenu izgubio je od Kustošije...

Odigrano je sedam utakmica 18. kola SuperSport Druge NL. U jednoj od utakmica kola, Jadran Luka Ploče je na domaćem terenu s 3:1 bila bolja od Karlovca.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su u prvom poluvremenu poveli preko Ivora Ribara u 25. minuti, ali u nastavku susreta Jadran radi preokret i dolazi do pobjede. Prvo je zabio Ivano Čepo u 69., četiri minute nakon njega Frano Medić, a konačan rezultat postavio je Rino Škorlić u 89. minuti.

Krk je na domaćem terenu svladao Hrvace rezultatom 2:1. Gosti su poveli u drugoj minuti preko Nicolasa Da Silve Mesquita, a već u 17. domaćin je poravnao na 1:1. Za novu pobjedu svoje momčadi, kojom je došla do 17 bodova, postigao je Mass Njie u 67. minuti.

Opatija je veliki favorit za izravan plasman u viši rang, a danas je u gostima s čak 4:1 bila bolja od Marsonije. Sada je usamljena na vrhu ljestvice s 39 bodova.

Gosti su poveli u završici prvog dijela preko Luke Kožića, da bi u 52. na 2:0 povisio Marin Grujević. Smanjio je Antonio Ivandić u 55., da bi pobjedu gostiju potvrdili Antonio Pejanović i David Arapović.

Radnik Križevci definitivno nije očekivao domaći poraz od Kustošije kojim je pao na drugo mjesto. Gosti su došli do pobjede rezultatom 2:1 i tako stigli do okruglih 30 bodova.

U završnici prvog poluvremena za vodstvo Kustošije zabio je Martin Šroler, a odmah početkom nastavka podebljao je prednost Marko Guja. Ivor Žakić smanjio je zaostatak u sudačkoj nadoknadi, ali za nešto više nije bilo vremena.

Posljednji Jadran Poreč upisao je novi poraz, a ovoga puta izgubio je na gostovanju kod Mladosti Ždralova. Domaćin je iskoristio status favorita i slavio s čak 5:0.

Apsolutni junak bio je Nikola Marić koji je postigao čak četiri pogotka, sva četiri u prvih sat vremena utakmice. Konačan rezultat u 92. minuti postavio je Matej Hudećak.

Dvoboj Trnja i Bjelovara završio je bez postignutih pogodaka, kao i onaj između Dugog Sela i Grobničana.