Genoa
Genoa 2:3 Monza

Čudesan gol Danyja Mote, Monza u golijadi svladala Badeljevu Genou

Petar Jenjić • subota, 09.03.2024.

Odlična utakmica odigrana je između Genoe i Monze, a na koncu su gosti došli do pobjede od 3:2. Posebno se izdvaja sjajan pogodak Danyja Mote...

Posljednji subotnji dvoboj 28. kola talijanske Serie A donio je susret ekipa sredine ljestvice i donio pravu poslasticu. Monza je slavila na gostovanju kod Genoe s 3:2, a vidjeli smo i dva prekrasna pogotka, od čega je posebno sjajan bio drugi Monzin.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gostujuća momčad do vodstva je stigla već u osmoj minuti, ubacio je Andrea Colpani, a loptu je iz blizine u gol skrenuo Matteo Pessina. Obrana Genoe definitivno je mogla još bolje reagirati.

Colpani je asistirao i za drugi gol svoje momčadi devet minuta kasnije, ali tu asistenciju nitko neće pamtiti. Teško je pronaći pridjev kojim bismo opisali pogodak Danyja Mote koji ne samo da ide u konkurenciju za gol kola, nego i cijele sezone u Serie A.

Dvostruki asistent mogao je zabiti u 26. minuti, sjajno je opalio izvana, ali zatresla se greda. Monza je odigrala odlično prvo poluvrijeme i zasluženo na predah otišla s vodstvom od 2:0.

Odmah na poluvremenu trener Genoe napravio je tri promjene, a u 52. minuti smanjen je zaostatak. Albert Gudmundsson nije zabio penal, ali zato je bio najbrži na odbijancu i pospremio je loptu u mrežu.

U 68. minuti došlo je i do poravnanja, lijepo se na ljevicu izvukao Vitinha i iskosa unutar kaznenog prostora pogodio suprotni kut. Samo 12 minuta trajalo je poravnanje u Genoi jer je Davide Maldini odbijanac pospremio u mrežu za 3:2 Monze. Tako je poentirao na drugom uzastopnom gostovanju.

Rezultat se do kraja susreta više nije promijenio. Milan Badelj odigrao je za Genou 87 minuta.