Zubac među zaslužnima za preokret Clippersa, Celticsi do velike pobjede u Phoenixu

Branimir Korać • nedjelja, 10.03.2024.

Subotnji program u NBA ligi donio je niz zanimljivih susreta i vrlo kvalitetan nastup za Ivicu Zupca. Zubac je bio jedan od pokretača velikog preokreta Clippersa...

Nakon dva vezana poraza Boston Celticsi bili su u opasnosti i od trećeg s obzirom da ih je čekalo teško gostovanje kod Phoenix Sunsa. Međutim uzeli su pobjedu unatoč sjajnoj večeri Kevina Duranta koji je igrao kao u najboljim danima.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

"Samo sam pokušavao biti agresivan. Pogodio sam neke šuteve, razbio obranu, bili smo u igri, ali oni su imali posebno dobre trenutke nakon što su se vraćali s time-outa", kaže Durant.

Durant je susret završio s 45 poena, deset skokova i šest asistencija, a Bradley Beal dodao je 25 poena. Kod Celticsa Jayson Tatum ubacio je 29 poena uz deset skokova i sedam asistencija, a Jaylen Brown ubacio je 27 poena.

Los Angeles Clippersi upisali su pobjedu protiv Chicago Bullsa u susretu u kojem su bili na rubu poraza. U trećoj donici zaostajali su i 16 poena, ali uspjeli su napraviti preokret i otići do pobjede. Važnu ulogu u tom preokretu imao je i Ivica Zubac koji je u trećoj dionici ubacio deset poena.

Zubac je igrao 25 minuta i završio sa 16 poena (7/9 za dva, 2/2 slobodna), devet skokova i dvije asistencije. Paul George bio je najefikasniji s 22 poena i devet asistencija, a Kawhi Leonard dodao je 19 poena i devet skokova. Kod Bullsa DeMar DeRozan završio je s 24 poena i deset asistencija, a Nikola Vučević s 22 poena i 11 skokova.

Denver Nuggetsi vrlo uvjerljivo slavili su protiv Utah Jazza sa 142:121. Već na poluvremenu Jazz je bio u ogromnom zaostatku 78:44 da bi u trećoj dionici odigrao sjajno i smanjio zaostatak na 14 poena. Ipak u posljednjih 12 minuta Nuggetsi su ponovno zaigrali ozbiljnije i odvojili se te na kraju uvjerljivo slavili.

Luka Šamanić ponovno je dobio priliku i s klupe sudjelovao 15 minuta, ubacio je sedam poena (2/3 za dva, 0/3 za tri, 3/3 slobodna) uz pet skokova. U njegovoj momčadi Keyonte George ubacio je 29 poena uz šest asistencija, a Jordan Clarkson 22 poena. Kod Nuggetsa Jamal Murray ubacio je 37 poena uz sedam asistencija, a Nikola Jokić dodao je 26 poena uz osam asistencija.

Golden State Warriorsi poraženi su kod kuće od San Antonio Spursa za koje nisu igrali Victor Wembanyama i Devin Vassell. Nije bilo niti Stephena Curryja, ali ostali su bili tu. Dario Šarić potpuno je izgubio povjerenje Stevena Kerra, ovdje je igrao samo tri minute i ubacio dva poena (1/1 za dva, 0/1 za tri).

Klay Thompson predvodio je Warriorse s 27 poena, a Jonathan Kuminga dodao je 26. Kod pobjednika Keldon Johnson ubacio je 22 poena uz 11 skokova, a po 20 poena dodali su Jeremy Sochan (pet skokova) i Malaki Branham.

NBA:
Phoenix Suns - Boston Celtics 107:117
Los Angeles Clippers - Chicago Bulls 112:102
Denver Nuggets - Utah Jazz 142:121
Golden State Warriors - San Antonio Spurs 113:126
Detroit Pistons - Dallas Mavericks 124:142 (Cade Cunningham 33p, 9sk, 10as/Luka Dončić 39p, 10sk, 10as) Portland Trail Blazers - Toronto Raptors 128:118 (113:113) (Deandre Ayton 30p, 19sk/Immanuel Quickley 29p, 7as)
Charlotte Hornets - Brooklyn Nets 110:99 (Miles Bridges 24p, 10sk/Cam Thomas 31p)