Liga prvaka, nokaut faza, osmina finala - uzvrati, 13.03.2024, 21:00 h
Atlético Madrid 3:2 Inter
Inter

Nikada ne otpisujte Atletico! Madriđani u raspucavanju izbacili Inter

Branimir Korać • srijeda, 13.03.2024.

Poznati su svi sudionici četvrtfinala Lige prvaka. Posljednji koji je dohvatio mjesto među osam najboljih je madridski Atletico pobjedom u raspucavanju protiv Intera...

Dugo je Inter imao prolaz u nogama, ali nije izdržao. Atletico je potpuno zasluženo izborio produžetke i ostao na životu u očekivano vrlo zanimljivom dvoboju.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Inter je u Milanu slavio s 1:0 golom Marka Arnautovića i s pravom je žalio što nije upisao i uvjerljiviju pobjedu. Bio je znatno bolji i opasniji, promašio je previše toga i potvrdila su se strahovanja navijača uoči gostovanja u Madridu.

Atletico je tu bio posve drugačiji protivnik, znao je da nema koristi od čekanja i da mora po pobjedu.

Ipak, Inter je bio taj koji je prvi došao do pogotka. U 31. minuti Barella je bio s loptom u 16 metara i sjajno je uočio dolazak Dimarca kojeg obrana domaćina nije zatvorila i on bez problema pogađa za 1:0.

Atletico se tu našao u velikim problemima, izgubio je prvu utakmicu, gubio je i kod kuće, ali odgovorio je na najbolji mogući način.

Četiri minute nakon Dimarcovog pogotka Antoine Griezmann zakucao je loptu u mrežu i izjednačio na 1:1.

U drugom dijelu Atletico je krenuo po novi pogodak, propustio je nekoliko vrlo konkretnih prilika, a blizu pogotku bio je u 85. minute kada je Memphis Depay za nijansu bio neprecizan.

Što nije napravio tada, napravio je dvije minute kasnije kada zabija za 2:1 i odvodi susret u produžetke.

U dodatnih pola sata pogodaka nije bilo, a prilika je bilo na obje strane, o ipak manje nego u regularnom dijelu.

Odluka je pala s 11 metara gdje je u drugoj seriji Jan Oblak obranio pokušaj Alexisa Sancheza, no odmah je odgovorio i Sommer koji brani udarac Nigueza.

Talijani su se vratili u život, ali kratko, Oblak brani i u trećoj seriji i to vrlo lijepo pokušaj Klaassena. U petoj seriji Lautaro Martinez morao je zabiti, ali pucao je visoko preko gola i Atletico prolazi u četvrtfinale.