River Plate u sudačkoj nadoknadi do trofeja u Superkupu

Petar Jenjić • četvrtak, 14.03.2024.

River Plate po treći je puta osvojio argentinski Superkup. Nakon velike borbe i drame napravio je preokret protiv Estudiantes de La Plate i slavio s 2:1...

Do svog trećeg trofeja ukupno u argentinskom Superkupu stigao je River Plate koji je, kao aktualni prvak, igrao protiv aktualnog osvajača nacionalnog Kupa, Estudiantes de La Platu.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

River je slavio nakon preokreta s 2:1 i tako ostavio Estudiantes bez premijernog trofeja u ovom natjecanju koje je se počelo igrati 2012. godine.

Estudiantes je nakon prvog poluvremena bio u vodstvo, a do pogotka je stigao već u trećoj minuti susreta kada je poentirao Marcelo Javier Correa.

Rezultat se nije promijenio sve do 80. minute kada je autogol upisan Zaidu Romeru, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade za pobjedu Rivera poentirao Rodrigo Aliendro. 33-godišnji Argentinac u igru je ušao svega tri minute ranije.