Radnik u utakmici kola svladao Opatiju, Štrok krenuo vrlo visokom pobjedom

Branimir Korać • subota, 23.03.2024.

Odigrani su svi susreti 20. kola SuperSport Druge NL. U utakmici kola Radnik je svladao Opatiju i uhvatio priključak s njom na ljestvici...

Hrvoje Štrok krenuo je na klupi Kustošije vrlo uvjerljivom pobjedom u gostima kod Trnja. Slavio je s 4:0 uz po dva gola u svakom poluvremenu. Golijadu je otvorio u trećoj minuti Marko Žulj, a u 41. minuti već je bilo 2:0 golom Marka Guje. U drugom dijelu Martin Šroler i Domagoj Marušić postavili su konačnih 4:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U utakmici kola Radnik je u Križevcima ugostio Opatiju i slavio s 1:0 te se izjednačio s njom na vrhu ljestvice. Pogodak odluke stigao je dosta rano, već u desetoj minuti Mihael Mladen pogodio je za vodstvo.

Krk je nastavio seriju utakmica bez poraza, ugostio je Bjelovar i remizirao 1:1. Gosti su poveli već u prvoj minuti golom Nine Stojanovića, a u 41. minuti izjednačio je Tin Jurica.

Pobjednika nije bilo u Dugom Selu gdje je istoimeni domaćin odigrao 2:2 protiv Hrvaca. Dva puta su gosti vodili, ali nisu uspjeli osigurati pobjedu. U vodstvo su ih dovodili Pjero Škarić i Ivan Gilić Kuko dok su domaćina u utakmicu vraćali Ivan Bastalec i Tin Janušić.

Mladost je u Ždralovima s 2:1 bila bolja od Belišća. Sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu kada je domaćin poveo s 2:0 golovima Matea Jakšića i Luke Pisačića da bi autogol Antonija Perića vratio neizvjesnost, ali promjena rezultata više nije bilo.

U dvoboju dva Jadrana, domaći iz Ploča slavio je s 3:0 protiv porečkog imenjaka. Nije bilo većih problema za domaćina koji je slavio golovima Gorana Šujića, Nikole Čepe i Antonija Radonića.

Tri važna boda osvojio je Karlovac u gostima kod Grobničana. Za pobjedu je pogodio u 45. minuti Petar Tankosić i tih 1:0 ostalo je do kraja susreta.