Reprezentacija - prijateljske utakmice, 23.03.2024, 21:00 h, Kairo, 30 June Stadium
Suci: Mohamed Maarouf Eid Mansour (Egipat)
Sayfallah Ltaief
72'
11
Seifeddine Jaziri
88'
16
Aymen Dahmen
90'

Montasser Louhichi
Susret počinje u 21:00 sati.
 Hrvatska nogometna reprezentacija u polufinalu turnira u Egiptu igra protiv reprezentacije Tunisa. Hrvatska u susret ulazi s praktički najjačim raspoloživim sastavom i traži pobjedu.
1' Počeo je susret.
7' Zasad bez nekih posebnih uzbuđenja, Hrvatska ima loptu u nogama, Tunis se brani.
12' Jako teško je ovo probiti, najistureniji Tunižanin je na 25 metara.
14' Prvi udarac prema golu za Luku Ivanušeca, probao je s ruba kaznenog prostora, lopta od bloka ide u ruke vratara.
18'
Žuti karton dobio je Wajdi Kechrida.
26' Prva velika prilika na susretu pripada Tunižanima! Kechrida je ubacio s desne strane, Abdi dobio loptu na drugoj vratnici, pucao iz dobre pozicije, ali jako loše, preko gola.
29' Uzvratila je Hrvatska pokušajem Kramarića izvana, ali lopta ide preko gola.
31' Tunis je poveo iz prekida, ubačena lopta iz prekida, Jelassi je došao do lopte i glavom je poslao u mrežu.
34' Srećom ipak ništa od pogotka. Jelassi je bio u minimalnom zaleđu, ali ovo je upozorenje.
45' Dvije minute nadoknade.
45'+2' Kraj prvog dijela, 0:0.
46'
Izmjena! Izlazi Dominik Livaković, ulazi Ivica Ivušić.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
51' Napokon nešto i od Hrvatske, Kramarić je slomio čuvara i nabacio u sredinu za Pašalića koji puca glavom malo pokraj gola.
56' Vrlo snalažljiv pokušaj Kramarića, vratar izbija iz samog kuta. Pucao je Gvardiol, a Kramarić je pametno podmetnuo glavu.
58' Erlić je na travi, čini se da ima problema s preponom.
59'
Izmjena! Izlazi Marcelo Brozović, ulazi Marco Pašalić.
59'
Izmjena! Izlazi Martin Erlić, ulazi Duje Ćaleta-Car.
59'
Izmjena! Izlazi Luka Modrić, ulazi Nikola Vlašić.
64' Ivanušec je zaprijetio dobrim udarcem sa 17 metara, lopta ide malo pokraj gola.
68'
Izmjena! Izlazi Mateo Kovačić, ulazi Bruno Petković.
68'
Izmjena! Izlazi Luka Ivanušec, ulazi Lovro Majer.
70' Majer ubacuje iz kornera, Ćaleta-Car glavom puca preko gola.
72'
Izmjena! Izlazi Hamza Rafia, ulazi Sayfallah Ltaief.
76' Igrač koji je ušao s klupe imao je sada veliku priliku. Ltaief je nakon ubačaja s desne strane glavom pucao s peterca preko gola.
88'
Izmjena! Izlazi Elias Achouri, ulazi Seifeddine Jaziri.
90'
Žuti karton dobio je Lovro Majer.
90' Četiri minute nadoknade.
90'
Izmjena! Izlazi Bechir Ben Said, ulazi Aymen Dahmen.
90'+2' Dobar udarac Marca Pašalića izvana, sjajno brani vratar Tunisa i spašava svoju reprezentaciju.
90'+5' Kraj regularnog dijela, 0:0, slijedi rasucavanje s 11 metara.
91' Prvi je pucao Vlašić, tuniski vratar brani.
91' Ben Romdhane zabija, Ivušić pogodio stranu, ali nije dohvatio loptu.
91' Kramarić 1:1, u sam kut.
91' Laidouni vrlo precizan.
91' Petković zabija, vratar je bio blizu, 2:2.
91' Vrlo snažno po sredini, 2:3 Ali Abda.
91' Majer rutinski, 3:3.
91' Jelassi, Ivušić brani!
91' Pašalić precizan, Hrvatska vodi!
91' Ltaief zabija, 4:4.
91' Juranović dosta loše, brani tuniski vratar.
91' Jaziri, ali Ivušić ponovno brani!
91' 5:4 Marco Pašalić, neobranjivo!
91' Haddadi, ali brani Ivušić, Hrvatska je u finalu!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!