Reprezentacija - prijateljske utakmice, 23.03.2024, 21:00 h, Kairo, 30 June Stadium
Suci: Mohamed Maarouf Eid Mansour (Egipat)
Hrvatska
Hrvatska
5:4(0:0, 0:0, 5:4 pen) Tunis
Tunis

Ivušić obranio tri jedanaesterca i odveo Hrvatsku u finale

Branimir Korać • subota, 23.03.2024.

Hrvatska će igrati u finalu turnira u Egiptu nakon što je boljim izvođenjem jedanaesteraca eliminirala Tunis s 5:4...

Sayfallah Ltaief
72'
11
Seifeddine Jaziri
88'
16
Aymen Dahmen
90'

Montasser Louhichi

Bilo je to još jedno izdanje Hrvatske na kakvo smo nekako navikli kada je riječ o prijateljskim utakmicama. Uglavnom su to izdanja dosta ispod hrvatskih mogućnosti pa je takvo bilo i ovo.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Posebno se to odnosi na prvo poluvrijeme u kojem se Tunis potpuno zatvorio i prijetio iz kontranapada i prekida, a Hrvatska nije imala nikakvu ideju kako probiti tuniski blok.

Luka Ivanušec bio je najagilniji i jedan od rijetkih koji se odlučivao na šut izvana, ostali su uglavnom tražili rješenja kroz obranu što nije prolazilo. Tako je Ivanušec imao i priliku na sredini prvog poluvremena kada je pucao s ruba kaznenog prostora u ruke vratara, a ubrzo je i Tunis prvi put zaprijetio, no Abdi je srećom loše reagirao na drugoj vratnici i pucao je preko gola.

U 31. minuti završila je lopta iza leđa Livakovića, ubačena je lopta iz prekida, Jelassi dolazi do nje i posprema je glavom u mrežu, ali uključio se VAR te je dosuđeno zaleđe.

Nakon vrlo blijedog prvog poluvremena, u drugom dijelu ipak bolje izdanje Hrvatske.

U 51. minuti stigla je prva konkretna prilika za Hrvatsku, Kramarić je slomio čuvara, ubacio pred gol gdje pokušava glavom Pašalić, ali nije bio precizan.

Pet minuta kasnije iz teže pozicije bio je precizniji Kramarić koji glavom skreće pokušaj Gvardiola, ali vratar sjajno brani.

Nastavila se dominacija Hrvatske, imao je Ivanušec još jedan pokušaj izvana pa Ćaleta Car nakon kornera, no rezultat se nije mijenjao.

U sudačkoj nadoknadi malo je nedostajalo da Hrvatska dođe do pobjede, ali udarac Marca Pašalića izvana sjajno je obranio tuniski vratar.

Odluka je pala s 11 metara gdje je Ivica Ivušić obranio tri jedanaesterca, od hrvatskih izvođača nisu zabili Vlašić i Juranović, no bilo je dovoljno za finale.

Tamo će Hrvatsku čekati domaćin turnira Egipat.

• cameosis24.03.2024. u 20:32
    zašto mat situacija tunisa nije spomenjena kad je napadač propustio zicer glavom s 5-6 metara?