Supersport Prva NL, 23. kolo, 24.03.2024, 16:00 h, Šubićevac
1:0(0:0) Cibalia
Cibalia

Šibenik u završnici do važna tri boda protiv Cibalije!

Petar Jenjić • nedjelja, 24.03.2024.

Nogometaši Šibenika upisali su važnu pobjedu u susretu 23. kola SuperSport Prve NL. Na domaćem terenu su s 1:0 bili bolji od Cibalije koja je posustala tek u završnim minutama susreta...

Ivan Delić
62'

Carlos Eduardo Torres Gongora
71'
4
Josip Gačić
83'

Bruno Brajković
83'
Rene Šarić
63'
21
Josip Pejić
70'
17
Filip Lišnić
81'
14
Filip Jazvić
82'
Siniša Sesar

Šibenik je upisao pobjedu u posljednjem susretu 23. kola SuperSport Prve NL. Na domaćem terenu s 1:0 bio je bolji od Cibalije i tako ostali na samo dva boda zaostatka za vodećim Zrinski Osječko 1664.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Velika prilika za Šibenik odmah u četvrtoj minuti kada je David Toševski izašao pred protivničkog vratara, poslao je loptu prema golu, ali očistili su braniči Cibalije ispred gol linije. Očekivano je domaćin više imao loptu u svom posjedu, tražeći vodeći pogodak.

Toševski je ponovno bio glavni u 21. minuti, napravio je veći dio posla i šutirao s 12-13 metara iskosa, no nije bilo najbolje. Najbliže golu Narančasti su bili u 25. minuti kada je sjajno opalio Robert Marijanović, ali zatresla se greda.

Okvir gola Cibalije još se jednom zatresao u 37. minuti, u šansu je bio Toševski koji je pucao neometan s deset metara, no stativa se ispriječila. Gosti su imali dva solidna udaraca u prvom dijelu, ali bez konkretnije opasnosti po gol domaće momčadi.

David Bosak u 54. minuti odlično je opalio prema golu Šibenika, no Antonio Đaković upisao je dobru obranu uz manje poteškoće. Domaće momčadi dugo nije bilo po pitanju šansi, a od ulaska Carlosa Torresa u 71. stigle su dvije opasne situacije.

Prvo je udarac glavom otišao iznad gola, nakon čega je sjajno opalio poslije povratne lopte, ali Filip Kovačević zaista je sjajno reagirao. Sjajna šansa za Cibaliju u 83. minuti, izašao je sam pred vratara Filip Jazvić, ali pucao je preko gola.

Kazna je stigla na drugoj strani dvije minute kasnije. Nakon ubačaja iz kornera Toševski je spustio za Josipa Gačića koji šalje loptu u mrežu. U igru je ušao dvije minute ranije. Do kraja susreta izdvaja se još jedan pokušaj Majića, no obranio je gostujući vratar.