Ivankoviću prva pobjeda na kineskoj klupi, Singapuru nije pomogao igrač više

Branimir Korać • utorak, 26.03.2024.

Branko Ivanković stigao je do prve pobjede na klupi reprezentacije Kine. U kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Tianjinu je svladan Singapur s visokih 4:1...

Nisu Kinezi bili presretni nakon remija prije pet dana u gostima kod Singapura, nadali su se pobjedi u tom susretu, a iako su vodili na poluvremenu 2:0, završilo je 2:2.

Igraj na utakmice azijskih kvalifikacija za SP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bila je to debitantska utakmica Branka Ivankovića na kineskoj klupi, a nakon što u tom susretu nije stigao do pobjede, u "uzvratu" u Tianjinu popravio je neke stvari i Kina je glatko slavila s 4:1.

Dvostruki strijelac iz prošlog susreta Wu Lei, postigao je dva pogotka i u ovom susretu i to vodeći u 21. minuti te u 85. minuti pogodak za 3:1.

Na poluvremenu je bilo 1:1, Singapur se vratio u utakmicu u završnici prvog dijela preko Farisa Ramlija, ali u nastavku je Kina postigla tri pogotka i visoko slavila.

Uz spomenutog Wu Leija strijelci su bili i Fernandinho iz kaznenog udarca te Wei Shihao.

Inače, Kina je kod 2:1 u 79. minuti ostala bez isključenog Li Yuanyia, ali niti igrač više nije pomogao Singapuru.

U toj skupini Južna Koreja je slavila u gostima s 3:0 protiv Tajlanda i nalazi se na vrhu, ima tri boda više od Kine koja ima tri boda više od Tajlanda, a također on ima tri boda više od Singapura.