EP 2025. (U-21), kvalifikacije, skupina G, 26.03.2024, 18:30 h, Faro
Suci: Rohit Saggi, Morten Jensen, Oystein Ytterland (Norveška)
Marin Ljubičić 15' (11m)
Hrvatska (U21)

Loše izdanje Hrvatske i vrlo visok poraz u Portugalu

Branimir Korać • utorak, 26.03.2024.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine gostovala je kod Portugala i nije se dobro provela. Upisala je vrlo visok poraz 5:1...

Youssef Chermiti
71'
23
Rodrigo Gomes
71'
18
Joao Marques
71'
21
Martin Neto
78'
2
Tomas Esteves
78'
Marin Šotiček
46'
15
Moris Valinčić
46'
20
Lovro Zvonarek
71'
21
Igor Matanović
71'
16
Ante Crnac
88'
Dragan Skočić

Na žalost ispostavilo se točnim ono što se provlačilo kroz neke analize. Portugal je kvalitetnija i zrelija momčad od Hrvatske, svakako brža i dinamičnija te je zasluženo slavio s 5:1.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska je u utakmicu ušla s previše respekta, jako loše je stajala na travnjaku i praktički nije niti mogla do lopte dok je s druge strane Portugal napadao u kontinuitetu, nizao prilike i koristio kardinalne pogreške hrvatske obrane.

Tek što je počelo, Portugal je poveo. Već u drugoj minuti hrvatska obrana je prelako ispala, pobjegao je Pedro Santos i iskosa opalio snažno, pogodio gredu od koje se lopta odbija u vratnicu, a zatim je s gol linije u mrežu šalje Fabio Silva.

U 11. minuti novi pogodak. Velika pogreška Dine Grozdanića koji je probavao vratiti loptu Čavlini, ali mu ona prelazi preko noge i uzima je Pedro Santos koji dolazi sam pred vratara i lakoćom zabija.

Niti dvije minute kasnije Hrvatska je dobila priliku za smanjenje. Nakon ubačaja na peterac, vratar Portugala pokušao je izboksati loptu, ali je nokautirao Maura Perkovića te je dosuđen kazneni udarac. Loptu je uzeo Marin Ljubičić koji zabija za 2:1.

Hrvatska je tu nakratko vratila nadu, ali do kraja prvog dijela Portugalci su još više odmaknuli.

U 22. minuti hrvatska obrana ponovno poklanja, loša reakcija na ničiju loptu u 16 metara, konkretno nitko nije išao na nju što koristi Santos i lijepim udarcem zabija za 3:1.

Potpuni potop uslijedio je u 256. minuti i još jednom obrana jako slabo reagira. Novi odbijanac dolazi do Portugalaca, blok je slab i kasni i Bernardo rutinski zabija.

Katastrofalnih 25 minuta Hrvatske, Dragan Skočić s pravom je bio vrlo ljut i na poluvremenu je povukao dvije izmjene.

U drugom dijelu Hrvatska je izgledala nešto bolje, ali Portugal je svejedno došao do petog gola. Perković je u 16 metara srušio Silvu koji iz kaznenog udarca postavlja konačnih 5:1.

Hrvatska je bila najbliže pogotku kada je Lovro Zvonarek iz teške pozicije pogodio stativu.