Reprezentacija - prijateljske utakmice, 26.03.2024, 21:00 h, Kairo, Misr Stadium
Hrvatska

Trofej putuje za Hrvatsku: Dalićevi izabranici upisali visoku pobjedu protiv Egipta

Branimir Korać • utorak, 26.03.2024.

Nakon rezerviranog nastupa u polufinalu protiv Tunisa, Hrvatska je u finalu protiv Egipta s promiješanom postavom odigrala vrlo dobru utakmicu i zasluženo je slavila s 4:2. Egipćani su rano poveli, ali nastavak susreta pripao je Hrvatskoj.

Ahmed Kouka
46'
7
Mostafa Fathi
67'
25
Mohamed El Shami
79'
9
Mohamed Cherif
79'
10
Mostafa Shalaby
79'
15
Ahmed Atef
85'
Zlatko Dalić

Hrvatska je odradila jako dobru utakmicu u finalu turnira u Kairu, motivirani domaćin nije iznenadio i Dalićevi izabranici na kraju su podigli trofej pobjednika ACUD Cupa.

Bio je to dobar nastup Hrvatske, početak nije bio dobar, ali kasnije je do izražaja došla hrvatska kvaliteta i upisana je pobjeda 4:2.

Već u šestoj minuti Egipćani su poveli. Dosuđen je slobodni udarac za Egipat na rubu 16 metara, opasno je pucao Trezeguet, obranio je Labrović, ali iz druge akcije, nakon ubačaja na peterac, zabija Rabia.

Bilo je dvojbi je li bilo zaleđa, dugo se pregledavala i snimka, a na kraju je pogodak priznat.

Hrvatska je zaprijetila prvi put preko Vide koji je pucao glavom, ali egipatski vratar je obranio da bi ubrzo sijevnula kontra u koju bježi Trezeguet koji dolazi pred Labrovića i pogađa vratnicu.

U 21. minuti Hrvatska poravnava. Vlašić je dobio loptu na rubu kaznenog prostora, krenuo prema sredini i onda krasno pogodio od grede za poravnanje.

Hrvatska je mogla odnijeti prednost na odmor, ali Bruno Petković nije uspio zabiti. Pjaca je sjajno prošao i dao loptu u peterac za Petkovića koji nije uspio pogoditi praznu mrežu.

U drugom dijelu Hrvatska juri do pobjede.

U 57. minuti Egipćani su zaboravili na Petkovića koji je nakon ubačaja Modrića iz kornera s desne strane ostao posve sam i glavom šalje loptu u mrežu.

20 minuta čekalo se na novi pogodak i on je stigao u 77. minuti. Lovro Majer ubacio je iz slobodnog udarca, Kramarić je došao prvi do lopte i glavom ju je poslao u bliži kut.

Potpuno odluka o pobjedniku stigla je u 86. minuti. Novi krasan pogodak, Majer je dobio loptu na 16 metara i onda sjajno pogodio u gornji kut.

Egipat je do kraja samo smanjio na konačnih 4:2.