Vodeni sportovi

Jug AO u dramatičnoj završnici svladao Crvenu zvezdu

Petar Jenjić • srijeda, 27.03.2024.

Vaterpolisti Juga AO došli so do pobjede u Regionalnoj ligi protiv Crvene zvezde. Tijesan dvoboj otišao je na stranu Dubrovčana rezultatom 14:13...

U Beogradu je počelo razigravanje od prvog do petog mjesta Regionalne lige, a u prvoj utakmici Jug AO došao je do tijesne pobjede protiv Crvene zvezde. Dramatičan dvoboj završio je pobjedom hrvatske ekipe 14:13.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dosta golova vidjeli smo u prvoj četvrtini. Jug je krenuo s vodstvom od 2:0, no nakon osam minuta igre u vodstvu je bila srpska ekipa rezultatom 4:3.

Uslijedio je puno bolji period Juga koji je napravio seriju od 4:0 i poveo sa 7:4. Ipak, s dva vezana pogotka Zvezda je zaključila prvo poluvrijeme i smanjila zaostatak.

Zvezda je u trećoj dionici u dva navrata uspjela doći do poravnanja, no uoči zadnjih osam minuta dubrovačka ekipa imala je pogodak viška (11:10).

Drama se nastavila i u posljednjoj četvrtini kada je Zvezda preokrenula na 13:12, nešto manje od pet minuta prije kraja. Ipak, Maro Joković kompletirao je preokret iz peterca, dvije minute prije isteka vremena, a rezultat se do kraja nije promijenio.

Četiri pogotka za Jug postigao je Rino Burić, dok je jedan manje zabio Maro Joković. Toni Popadić obranio je šest lopti.

U redovima Zvezde Draško Gogov postigao je tri gola.

Jug je na ljestvici vodeći s 11 bodova iz pet utakmica, Jadran ST ima osam s utakmicom manje, treći Novi Beograd šest bodova s dva susreta manje, a Zvezda je zadnja bez bodova.

Dodajmo i to da će ove dvije ekipe igrati i u četvtfinalu Eurokupa, a prvi dvoboj igra se u Gružu 9. travnja.