Cibona u gradskom derbiju bolja od Cedevite Junior, uvjerljive pobjede Splita i Zadra

HINA, Mihaela Bradovski • utorak, 02.04.2024.

Odigrana su tri susreta 28. kola Premijer lige košarkaša, a u sva tri susreta favoriti su odnijeli pobjedu. Najneizvjesniji bio je dvoboj između Cibone i Cedevite Junior...

Košarkaši Cibone u susretu su 28. kola prvenstva Hrvatske kao domaćini u KC Dražen Petrović svladali Cedevitu Junior sa 85:81 (18:19, 23:29, 19:18, 25:15) te tom pobjedom praktički osigurali ulazak u doigravanje s treće pozicije.

Igraj na utakmice hrvatskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ivan Majcunić je s 27 koševa predvodio Cibonu, dok je Ivan Karačić s 19 ubačaja bio najefikasniji kod Cedevite Junior.

Igrači Cedevite Junior bili su u prednosti većim dijelom utakmice, ali nakon što je njihov najbolji igrač Karačić morao napustiti susret zbog pet osobnih pogrešaka sedam i pol minuta prije kraja Cibona je preuzela kontrolu. Otvaranjem posljednje četvrtine serijom 13:1 Cibona je povela sa 73:67, goste je s dvije trice u igru vratio Martin Jelić da bi se u posljednju minutu ušlo s rezultatom 78:77 za Cibonu. A onda je najbolji igrač utakmice Majcunić pogodio tricu za 81:77 23 sekunde prije kraja kojom je praktički odlučio pobjednika.

Vodeći sastav prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar u susretu je 28. kola rutinski na svom terenu svladao Dubrovnik s 88:70 (18:16, 26:12, 26:20, 18:22).

Krševan Klarica je s 23 koša predvodio Zadar, dok je Tomislav Cvitković s 13 poena bio najefikasniji kod Dubrovnika.

U posljednjem današnjem susretu Split je kao domaćin svladao Dinamo-Zagreb sa 74:51 (19:8, 15:17, 20:9, 20:17).

Lovre Runjić sa 17 i Shannon Shorter sa 15 koševa predvodili su Split, dok je Filip Kraljević sa 11 ubačaja i 10 skokova bio najbolji kod Dinama.