Vrgorac i Aurelia u finalu doigravanja za SuperSport HMNL

Mihaela Bradovski • srijeda, 03.04.2024.

I dok je Futsal Dinamo odrađivao posao protiv Torcide te potvrđivao prolaz u polufinale doigravanja SuperSport HMNL, odigravale su se i uzvratne utakmice polufinala doigravanja za najviši rang. Do borbe za mjesto u eliti došli su Vrgorac i Aurelia...

Vrgorac je potvrdio status favorita u seriji protiv Universitasa i rutinski je prošao dalje. Drugu pobjedu u seriji ostvario je u Splitu gdje je bio bolji s 4:1.

Igraj na utakmice futsala na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na poluvrijeme je odnio minimalno vodstvo 1:0 pogotkom Josipa Sesara, a isti igrač u 27. minuti povećao je vodstvo. Domaćin se nije predavao i smanjio je zaostatak u 34. minuti preko Ivana Tustonjića, ali u završnici gosti golovima Matea Kozarića i Josipa Govorka odlaze do visokih 4:1.

U finalu doigravanja igrat će protiv vinkovačke Aurelije koja je nakon visoke pobjede u prvom susretu protiv Nove Gradiške, u uzvratu imala teži posao, ali slavila je s 5:4.

Na poluvremenu je na semaforu stajalo 2:2, za domaćina su zabijali Filip Bungić i Tomislav Marijanović, a dvostruki strijelac za Aureliju bio je Caio Alves Roque.

No u nastavku susreta Aurelia je posve pobjegla, Romeo Sušac, Duje Dragun i autogol Stjepana Petrovića pomogli su da se Aurelia odvoji na 5:2. Uspio je domaćin preko Nikole Badrova i Filipa Bungića doći an gol zaostatka, opasno pritisnuti u posljednjih pet minuta, ali gosti su izdržali i prošli dalje.

U finalnoj seriji Vrgorac će imati prednost domaćeg parketa kao devetoplasirana momčad SuperSport HMNL-a.