SuperSport Hrvatski kup, Polufinale, 03.04.2024, 16:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Ivan Starčević (Bjelovar), Nikola Kečkiš (Virovitica)
Lokomotiva
Lokomotiva
0:1(0:1) Rijeka
Ivan Smolčić 70'
Rijeka

[VIDEO] Rijeka slavi Smolčića, Lokomotiva bez trećeg finala SuperSport Hrvatskog kupa

Branimir Korać • srijeda, 03.04.2024.

Poznat je prvi finalist SuperSport Hrvatskog kupa. Rijeka je u Kranjčevićevoj eliminirala Lokomotivu slaveći 1:0...

Kao što Lokomotiva na paše ostatku društva iz vodeće petorke, tako niti Rijeka ne odgovara Lokomotivi. Bez obzira što je Željko Sopić izrotirao momčad, razmišljajući i o Jadranskom derbiju, Lokomotiva je nije uspjela slomiti.

Igraj na utakmice SuperSport HNK-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Igralo se obostrano dinamično, a prvu pravu konkretnu priliku na susretu Lokomotiva je servirala Rijeci. Konkretno brat bratu, Mateo Marić loše je vraćao loptu prema Čavlini, ona je došla do Mirka Marića koji puca iz okreta ravno u Lokomotivinog vratara.

Marič je izgledao raspoloženo, lako je dolazio do lopti, ali nije uspio iz još dvije dobre situacije svladati Čavlinu.

Prva prava prilika za domaćina stigla je u 33. minuti, nakon kornera glavom je pucao Kalaica, do lopte je stigao Mudražija, pokušao ju je iz peterca skrenuti u mrežu, ali nije je dobro zahvatio.

Pet minuta kasnije sreća je poljubila Zlomislića koji je odmarao Labrovića. Iskosa je snažno opalio Goričan, možda je htio centrirati, ali kako bilo, lopta je išla u Zlomislića, ispada mu, ali pogađa stativu i vraća mu se u ruke.

Odmah na početku drugog dijela priliku je imao Mateo Marić koji je bio u dobro poziciji, opalio iz voleja s 13-14 metara, ali vrlo neprecizno.

Odmah nakon toga na drugoj strani zaprijetio je iz solo prodora Pašalić, ali nije bilo pogotka.

Odluka o putniku u polufinale stigla je u 70. minuti. Iz kornera je ubacio Pašalić, na prvoj vratnici najviši u skoku bio je Smolčić koji zabija za vodstvo gostiju.

Do kraja susreta praktički bez konkretne prijetnje iako je Lokomotiva pokušavala nešto kreirati. Duboko u sudačkoj nadoknadi glavom je pucao Čop malo pokraj vratnice i to je bilo najbliže što je došla do poravnanja.

Rijeka je sačuvala prednost i izborila prolaz u finale.