Stanišić s Bayer Leverkusenom rutinski do plasmana u finale kupa

HINA, Petar Jenjić • četvrtak, 04.04.2024.

Bayer Leverkusen nastavio je svoj ovosezonski niz neporaženosti. Na domaćem terenu slavio je protiv drugoligaša Fortune Düsseldorf rezultatom 4:0...

Nogometaši Bayer Leverkusena izborili su plasman u finale njemačkog Kupa nakon što su u polufinalnom ogledu pobijedili drugoligaša Fortunu Düsseldorf s 4:0.

Igraj na njemačku Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Apotekari su sav posao obavili nakon tek nešto više od pola sata postigavši tri gola. Jeremie Frimpong je u sedmoj minuti zabio za 1:0, Amine Adli je u 20. povećao prednost, da bi Florian Wirtz u 35. minuti pogodio za 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Wirtz u 60. minuti iz kaznenog udarca. Josip Stanišić je odigrao cijeli susret za pobjednički sastav.

Bayer će u finalu koje je na rasporedu 25. svibnja u Berlinu igrati protiv drugoligaša Kaiserslauterna koji je u utorak na gostovanju svladao trećeligaša Saarbruecken s 2:0.

Za Bayer će to biti peto finale Kupa u povijesti, a do sada jedini naslov osvojio je 1993. godine, dok je zadnje finale igrao 2020. izgubivši od Bayerna.

Kaiserslautern je dosada dva puta osvajao njemački kup, prvi put 1990., a drugi 1996. godine, dok je posljednji put u finalu igrao 2003. kada je izgubio od Bayerna.

Bayern je rekorder s 20 naslova pobjednika njemačkog Kupa, dok je Werder drugi sa šest titula. Schalke, Borussia Dortmund i Eintracht Frankfurt su slavili po pet puta.