Hrvatske nogometašice poražene u Walesu na startu kvalifikacija

HINA, Petar Jenjić • petak, 05.04.2024.

Ženska nogometna reprezentacija Hrvatske startala je porazom u kvalifikacije za Europsko prvenstvo u Švicarskoj sljedeće godine. Na domaćem terenu pobjedu je uzeo Wales...

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija teškim je 4:0 (1:0) porazom na gostovanju kod Walesa u Wrexhamu započela svoj nastup u skupini B4 kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se održati u Švicarskoj od 2. do 27. srpnja 2025.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Za Hrvatsku su kobna bila otvaranja oba poluvremena, kapetanica domaćih Jessica Fishlock u 4. i 49. minuti zabijala je za 1-0 i 2:0. Ubrzo nakon toga su se pogocima svoje kapetanice priključile Rachel Rowe u 51. i Angharad James 56. minuti.

U drugoj utakmici ove skupine Ukrajina je svladala Kosovo rezultatom 2:0. Hrvatska će u drugom kolu u utorak u Zaprešiću dočekati Ukrajinu.

Za plasman u drugi krug kvalifikacija potrebno je izbjeći posljednje mjesto u skupini jer će pobjednici svih četiriju skupina te dvije najbolje drugoplasirane ekipe u toj fazi igrati igrati protiv četiriju trećeplasiranih i preostalih dviju drugoplasiranih selekcija.