Opatija i Radnik nastavljaju utrku, Karlovac i Kustošija pokušavaju uhvatiti priključak

Branimir Korać • nedjelja, 07.04.2024.

U subotu je na rasporedu bilo kompletno 22. kolo SuperSport Druge NL. Šest momčadi s vrha ljestvice upisale su pobjedu...

Opatija nastavlja utrku za prvo mjesto, a novu pobjedu ostvarila je u gostima kod Trnja koje je svladala s 3:0. Odličan posao gosti su odradili u drugom poluvremenu kada su postigli sva tri pogotka. Dvostruki strijelac bio je Goodness Ajayi dok je još jedan pogodak dodao Antonio Pejanović.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

I Radnik, Opatijin glavni konkurent, također je bio uspješan, upisao je pobjedu protiv Hrvatskog dragovoljca s 1:0 i tako nastavio utrku. Osigurao ju je Allyson do Nascimento Honorio pogotkom u 67. minuti.

Posljednjeplasirano Belišće nastavilo je nizati poraze, novi je stigao u gostima kod Jadran Luke u Pločama gdje je domaćin slavio s 2:0. Već u prvoj minuti Antonio Radonić pogodio je za vodstvo, a na konačnih 2:0 postavio je Frano Medić u 56. minuti.

Porečkom Jadranu bitan je svaki bod u borbi za opstanak pa tako i ovaj protiv Grobničana u gostima. Iako je domaćin odlično startao i poveo već u trećoj minuti golom Patrika Srzentića, Jadran je izborio remi golom Mate Ivetića.

Hrvace su prekinule seriju utakmica bez pobjede i svladale su na svom travnjaku Bjelovar s 2:1. Domaćin je do vodstva stigao pogotkom Dženana Osmanovića u 28. minuti, ali Luka Varga u završnici prvog dijela poravnava. Pobjedu Hrvacama ipak je osigurao Sedin Ljuca pogotkom u 72. minuti.

Marsonia je dosta toga kompromitirala u nastavku sezone pa je tako i sada upisala poraz u Ždralovima s visokih 4:1. Odlično izdanje domaćina koji je sredinom prvog dijela ostao bez Dmitra Lope, ali ubrzo nakon toga preko Luke Pisačića je poveo. Na odmor se ipak otišlo s 1:1 nakon pogotka Luke Akšamovića i duge je taj rezultat stajao na semaforu, no gosti nisu izdržali. U završnici su se raspali i Mladost je golovima Cruce-Corcyja, Perića i Pisačića visoko slavila.

Karlovac je slavio u Dugom Selu s 1:0, nije imao lagan posao, ali odnio je pobjedu pogotkom Ukrajinca Ivana Matiaža.

U naletu je i Kustošija koja je upisala novu pobjedu i to u gostima kod Krka s 2:0. Marko Guja u završnici prvog dijela pogodio je za vostvo, a konačnih 2:0 postavio je Fran Petković sredinom drugog dijela.