Novo poniženje za Ajax, Feyenoord mu nanio najteži poraz u međusobnim susretima ikada

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 07.04.2024.

U najvećem derbiju nizozemskog nogometa Feyenoord je na stadionu De Kuip deklasirao Ajax s čak 6:0 ostvarivši jednu od najvećih pobjeda u povijesti "De Klassiekera"...

Nevjerojatnu predstavu pružio je aktualni nizozemski prvak porazivši Ajax s čak 6:0. Domaćin je zabio i sedmi gol, ali je poništen zbog zaleđa.

Igraj na utakmice Eredivisie na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Premda je PSV Eindhoven na korak do osvajanja naslova prvaka, navijače Feynoorda sasvim sigurno razveselit će "gaženje" najvećeg suparnika.

Bio je ovo 205. međusobni ogled i najveća Feynoordova pobjeda ikada protiv "Kopljanika". Do sada im je rekord bio 9:4 iz 1964. te 6:1 iz 1960. S druge strane Ajax ima pobjede 8:2 (1983) 7:1 (1933), 6:0 (1975, 1998)...

"De Klassieker" je prvi put odigran 1. listopada 1921. godine, a utakmica je završila neodlučeno 2:2. Ukupno još uvijek vodi Ajax sa 93 pobjede, Feyenoord je upisao 63 slavlja, dok je 49 susreta završilo bez pobjednika.

Domaćin je golijadu otvorio u 34. minuti, a strijelac je bio Igor Paixao. Tri minute kasnije Yankuba Minteh je povećao na 2:0, a do konca poluvremena među strijelce se upisao i David Hancko (45+2).

Minteh je u 56. minuti zabio svoj drugi gol na utakmici, Quinten Timber je u 62. minuti povećao na 5:0, da bi Paixao u 66. minuti svojim drugim golom zabio za 6:0.

Ajax nikada nije izgubio s više od šest golova razlike u Eredivisie. Kada je Alireza Jahanbakhsh u 79. minuti zabio i sedmi pogodak činilo se kako će pasti i taj rekord. No, sudac Danny Makkelie je ipak poništio gol zbog zaleđa.

Luka Ivanušec je za Feyenoord zaigrao od 84. minute umjesto dvostrukog strijelca Paixaoa, dok s druge strane Josip Šutalo, Borna Sosa i Jakov Medić nisu aktivno sudjelovali u ovom poniženju.

Feyenoord sada ima devet bodova manje od PSV Eindhovena koji je u subotu pobijedio AZ s 5:1.

PSV vodi sa 78 bodova, Feyenoord ima 69, Twente 60, AZ 51, a Ajax je sada šesti sa 45 bodova.