Liga prvaka, nokaut faza, četvrtfinale - prve utakmice, 09.04.2024, 21:00 h
Arsenal 2:2 Bayern
Bayern

Bez odluke u Londonu, Bayern nosi remi na uzvrat

Mihaela Bradovski • utorak, 09.04.2024.

Arsenal i Bayern odigrali su utakmicu dostojnu četvrtfinala Lige prvaka, a na kraju pobjednika nije bilo. Završilo je 2:2 i uzvrat ostaje potpuno otvoren...

Dvije momčadi u potpuno različitoj formi i baš ta forma stavljala je Arsenal u ulogu favorita protiv Bayerna. Međutim Bavarci su potvrdili kako su velika momčad i vraćaju se iz Londona s povoljnih 2:2.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Arsenal je bolje ušao u utakmicu, krenuo je otvoreno i nije dugo čekao na pogodak. U 12. minuti Ben White je pronašao u kaznenom prostoru Bukaya Saku, on se odlično snalazi u 16 metara i pogađa za vodstvo.

Bayern je prvi put zaprijetio u 18. minuti kada je Gnabry iskoristio dobru priliku i izjednačio na 1:1.

Iz Arsenala su uporno upozoravali na Harryja Kanea, kojeg i predobro poznaju, ali nisu ga uspjeli ostaviti u ostaviti bez postignutog pogotka. On je stigao iz kaznenog udarca u 32. minuti za preokret gostiju.

Do kraja prvog dijela promjena nije bilo, a u nastavku susreta nastavilo se otvoreno s obje strane.

Nizale su se prilike, a do pogotka je stigao Arsenal. U 76. minuti Gabriel Jesus asistira Trossardu koji vraća Arsenal u utakmicu i poravnava na 2:2.

Do kraja susreta nije više bilo pogodaka, blizu je bio Coman, ali nije nadmudrio Rayu.