Liga prvaka, nokaut faza, četvrtfinale - prve utakmice, 10.04.2024, 21:00 h
Paris Saint-Germain 2:3 Barcelona
Barcelona

Barcelona preokretom do prednosti u sjajnom susretu u Parizu protiv PSG-a

Branimir Korać • srijeda, 10.04.2024.

Prvi susret četvrtfinala Lige prvaka između PSG-a i Barcelone ponudio je dobar nogomet i pet pogodaka. Pobjedu su proslavili gosti iz Barcelone koji na uzvrat odnose prednost 3:2...

Odličan dvoboj na Parku prinčeva i pobjeda Barcelone kod PSG-a s 3:2. Barca je jedina koja je u četvrtfinalu u gostima stigla do prednosti, napravila je tako veliki korak prema polufinalu, ali još uvijek ne može se opustiti.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Parižani imaju još dosta prostora za napredak, Kylian Mbappe primjerice nije bio na svojoj pravoj razini, no nije samo on prijetnja, još je tu niz igrača koji mogu stvoriti probleme u Barceloni.

Barcelona je bolje krenula u susret i imala je nekoliko izglednih situacija koje nije iskoristila, ali zato je u 37. minuti kada je zasluženo stigla do vodstva.

Donnarumma nije najbolje reagirao i uslijedila je kazna, Raphinha je pogodio za veliko slavlje gostiju.

Na odmoru je u svlačionici ostao nevidljivi Marco Asensio, a Parižani su krenuli puno agresivnije i kvalitetnije.

Samo pet minuta trebalo je Parižanima da dođu do preokreta. Prvo je Ousmane Dembele izjednačio, a odmah nakon toga Vitinha pojačava euforiju golom za 2:1.

Iako je momentum bio na strani domaćina, Barca se konsolidirala i stabilizirala i u 62. minuti stigla je do novog poravnanja. Minutu nakon ulaska u igru Pedri pronalazi Raphinhu koji zabija za 2:2.

Veliku priliku domaćin je ima za novo vodstvo preko Dembelea, no pogodio je okvir gola, a Barcelona je preokret dovršila golom Christensena koji je sjajno reagirao na ubačaj Gundogana iz kornera.

Ostalo je tih 3:2 za Barcelonu kojoj šanse sada dramatično rastu.