Hezonja jako dobar u pobjedi Real Madrida, Anadolu Efes 'razbio' Crvenu zvezdu

Petar Jenjić • četvrtak, 11.04.2024.

Odigrano je pet utakmica posljednjeg, 34. kola košarkaške Eurolige. Real Madrid slavio je u gostima kod Žalgirisa, a visok poraz Crvene zvezde kod Anadolu Efesa ostavio je Partizan bez šansi za play-in...

Jedina šansa Partizanu za play-in bila je pobjeda Crvene zvezde kod Anadolu Efesa, ali turska momčad potpuno je razbila protivnika i izborila svoje mjesto u borbi za četvrtfinale Eurolige. U vrlo visokoj pobjedi 100:55 svladala je neprepoznatljivog protivnika.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Elijah Bryant s 26 poena predvodio je Efes, Derek Willis dodao je 15 koševa. Po 11 poena kod Zvezde ubacili su: Nemanja Nedović, Rokas Giedraitis (pet skokova) i Luka Mitrović (šest skokova).

Do rekordne 27. pobjede u regularnom dijelu sezone stigao je Real Madrid koji je sa 67:69 slavio u gostima kod Žalgirisa. Junak susreta bio je Gabriel Deck koji je za slavlje poentirao u zadnjoj sekundi.

Džanan Musa ubacio je 17 koševa i dodao osam skokova za Real Madrid, Mario Hezonja dodao je 16 poena (2/6 za dva, 4/7 za tricu) i pet skokova za 25 i pol minuta u igri.

Po 14 poena kod Žalgirisa ubacili su Brady Manek (sedam skokova) i Keenan Evans (pet asistencija).

Monaco je izvukao tijesnu pobjedu na domaćem terenu protiv Bayerna rezultatom 89:85 i tako potvrdio prednost domaćeg terena u doigravanju. Sezonu je zaključio omjerom 23-11.

Alpha Diallo s 20 koševa i pet skokova te Mike James sa 17 poena i 12 asistencija predvodili su Monaco.

Carsen Edwards ubacio je 26 poena za Bayern, Danko Branković dodao je šest koševa (3/3 za dva, 0/1 za tricu), jedan skok i dvije asistencije za 12 minuta u igri.

Porazom Crvene zvezde bez ikakvih šansi ostao je Armani Milano koji je izgubio u gostima kod Maccabi Tel Aviva. Izraelci, bez obzira na ishode ostalih utakmica, ostaju na sedmom mjestu.

Do pobjede 92:86 momčad je predvodio Wade Baldwin IV s 18 koševa, dok je Maodo Lo s 13 poena bio najbolji kod talijanske ekipe.

Panathinaikos je slavio protiv posljednje Albe Berlin s 84:75 i tako potvrdio drugo mjesto uoči početka doigravanja. Sjajan je u pobjedničkim redovima bio Kendrick Nunn s 28 poena, dok je Kostas Sloukas ubacio 16 koševa i dodao sedam asistencija.

Albu je predvodio Khalifa Koumadje s 13 koševa i sedam skokova, Krešimir Nikić ostao je bez poena (0/1 za dva) za nešto manje od tri i pol minute, uz jedan skok.