Hrvatska slavila u Koszalinu i napravila veliki korak prema Svjetskom prvenstvu

Mihaela Bradovski • petak, 12.04.2024.

Hrvatska reorezentacija u futsalu napravila je sjajan posao u poljskom Koszalinu gdje je slavila s 3:2 i nosi prednost na uzvrat u Zagrebu...

Poljska je posljednja prepreka hrvatskoj reprezentaciji u futsalu na putu do Svjetskog prvenstva u Uzbekistanu. Prvi korak bio je uspješan, Hrvatska je slavila u gostima s 3:2 i posao će pokušati dovršiti u Zagrebu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije bilo jednostavno, ali nije se niti očekivao jednostavan posao. Hrvatska je bila u zaostatku, međutim u drugom dijelu je s dva pogotka u kratkom razmaku došla do preokreta.

Poljska je rano došla do vodstva, već u trećoj minuti Szadurski je pronašao put do mreže i osigurao vodstvo svojoj reprezentaciji.

Hrvatska se uspjela vratiti u 14. minuti preko Luke Perića koji je i u ovom susretu bio jedan od najopasnijih hrvatskih pojedinaca, no na poluvrijeme se ipak otišlo uz poljsko vodstvo, Kuraja je nesretno skrenuo loptu u svoju mrežu za 2:1 domaćina.

U drugom dijelu Hrvatska je krenula po preokret i do njega je i došla.

Prvo je Perić novim pogotkom izjednačio, a odmah je slijedio pogodak i Mataje za konačnih 3:2.

Hrvatska je napravila što je željela i u uzvratu na svom parketu u Domu Dražena Petrovića u sjajnoj atmosferi tražit će potvrdu nastupa na Svjetskom prvenstvu, drugom nastupu od samostalnosti.