SuperSport HNL, 30. kolo, 13.04.2024, 17:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Ivan Starčević (Bjelovar)
Sandro Kulenović 13'
Marko Bulat 87'
Dinamo
Susret počinje u 17:00 sati.
 Dinamo je u utrci za naslov prvaka, a u toj utrci ne smije ispuštati bodove. Gostuje u Velikoj Gorici i očekuje puni plijen iz ovog susreta.
1' Počeo je susret.
5' Prvi put Banić mora odrađivati svoj dio posla, dobro se ispružio i obranio nakon udarca Baturine.
13'
GOL! Gorica - Dinamo 0:1
Mrežu je zatresao Sandro Kulenović. Asistent je Martin Baturina.
13' Dinamo nije dugo probijao obranu Gorice i vodi 1:0! Odlična lopta Baturine u prostor za Kulenovića koji se sjurio prema golu i pogodio za 1:0. Banić je često frustrirao Modre, ovaj put nije uspio obraniti.
23' Dinamo rutinski odrađuje posao u Gorici, ima sve pod kontrolom, rano je poveo, idealna situacija za momčad Sergeja Jakirovića.
26' Nevistić spašava Dinamo! Gabriel Rukavina skoro je zapaprio Dinamu, driblingom je u 16 metara bacio na pod Ristovskog i nakon toga gađao suprotni kut, ali sjajno brani Nevistić. U nastavku akcije pucao je Vujnović, ali u blok Theophilea.
28' Sada velika prilika na drugoj strani! Vidović je natrčao na odbijenu loptu, pucao prizemno prema kutu, ali uklizava Krizmanić i izbija ispred gol linije u korner.
38'
Žuti karton dobio je Nikola Vujnović.
38'
Žuti karton dobio je Stefan Ristovski.
40' Vidović se dobro riješio čuvara u 16 metara, pucao je snažno malo iskosa, ali Banić i to brani.
45' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog dijela, Dinamo vodi 1:0.
46'
Izmjena! Izlazi Andrej Lazarov, ulazi Marko Soldo.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
51' Lijepa kombinacija nakon kornera, Baturina je ubacio, Kulenoviću na volej, on je snažno opalio, ali preko gola.
53' Opsada gola Gorice, Dinamo je kombinirao i tražio prostor, na kraju je opalio Kulenović, ali u vanjski dio mreže iz okreta.
61'
Žuti karton dobio je Josip Mišić.
63'
Žuti karton dobio je Bruno Petković.
64'
Izmjena! Izlazi Gabriel Vidović, ulazi Arber Hoxha.
64'
Izmjena! Izlazi Takuro Kaneko, ulazi Maxime Bernauer.
66'
Žuti karton dobio je Dino Štiglec.
68' Kakav promašaj Kulenovića! Sučić je napravio sjajan posao, sjurio se po desnoj strani i vratio u sredinu za samog Kulenovića koji s desetak metara umjesto u prazan gol puca preko grede!
71'
Izmjena! Izlazi Martin Baturina, ulazi Marko Bulat.
73'
Izmjena! Izlazi Josip Mitrović, ulazi Ante Matej Jurić.
78' Traje prekid zbog bakljade i vatrometa BBB-a koji je potpuno nepotrebno završio u terenu.
80' Nastavljen je susret.
82'
Izmjena! Izlazi Jurica Pršir, ulazi Luka Kapulica.
83'
Izmjena! Izlazi Sandro Kulenović, ulazi Marko Rog.
83'
Izmjena! Izlazi Petar Sučić, ulazi Arijan Ademi.
86'
Izmjena! Izlazi Gabriel Rukavina, ulazi Luka Vrzić.
87'
GOL! Gorica - Dinamo 0:2
Mrežu je zatresao Marko Bulat.
87' Dinamo vodi 2:0! Marko Bulat udarcem iz prve s nekih 17 metara, uz malu pomoć bloka, podiže na 2:0!
90' Šest minuta nadoknade.
90'+6' Kraj susreta, Dinamo slavi 2:0.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!