Bogdanović dobro iskoristio minutažu, Knicksi s drugog mjesta kreću u doigravanje

Petar Jenjić • nedjelja, 14.04.2024.

Odigrano je sedam utakmica u Istočnoj konferenciji, posljednjeg dana regularnog dijela sezone. New York Knicksi s druge pozicije idu u doigravanje, dok su na treće pali Milwaukee Bucksi...

New York Knicksi i Chicago Bullsi igrali su produžetak u Madison Square Gardenu 120:119. Bilo je jako dramatično, ali do pobjede je ipak došao domaćin koji će u doigravanje s druge pozicije na Istoku.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najbolji je kod Knicksa bio Jalen Brunson s 40 poena, osam skokova i sedam dodavanja. Bojan Bogdanović proveo je na terenu nešto više od 17 minuta i ubacio 13 koševa (1/3 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 2/2), dva skoka i jednu asistenciju.

Bullse je predvodio DeMar DeRozan s 30 poena, pet skokova i pet asistencija.

Charlotte Hornetsi svladali su Cleveland Cavaliersi koji su sada sigurno na četvrtoj poziciji na Istoku. Gosti su do neočekivane pobjede stigli rezultatom 120:110.

Goste je do pobjede predvodio Nick Smith Jr. s 24 poena, dok je najbolji kod Clevelanda bio Georges Niang sa 16 koševa.

Rezultatski nebitna utakmica bila je ona između Boston Celticsa i Washington Wizardsa, a najbolja momčad lige svladala je jednu od najlošijih rezultatom 132:122.

Sjajan je bio Payton Pritchard s 38 poena, devet skokova i 12 asistencija, dok je najbolji kod Wizardsa bio Eugene Omoruyija s 26 koševa i pet skokova.

Philadelphia 76ersi svladali su Brooklyn Netse sa 107:86, a za šesto mjesto trebao im je poraz Indiana Pacersa ili Orlando Magica, no ništa od toga se nije dogodilo pa će Sixersi u play-in.

Najbolji je kod Sixersa bio Tyrese Maxey s 26 koševa, a kod Netsa Cam Thomas s 18 poena.

Indiana Pacersi pregazili su potpuno Atlanta Hawkse sa 157:115 i u doigravanje će sa šeste pozicije. Bolji su u međusobnom omjeru od Sixersa, ali lošiji od Magica.

Pacerse je do pobjede predvodio Myles Turner s 31 košem i 12 skokova. Najbolji je kod Hawksa, koji će u play-in s desetog mjesta, bio je Dejounte Murray s 32 poena.

U play-in će i Miami Heat koji je na domaćem terenu bio bolji od Toronto Raptorsa sa 118:103.

Jaime Jaquez Jr. s 18 koševa i pet asistencija predvodio je Miami, a isti broj poena dodao je Thomas Bryant (deset skokova). Toronto je s 18 koševa predvodio Gary Trent Jr..

Orlando Magic je odlično odigrao protiv Milwaukee Bucksa i slavio sa 113:88. To im je donijelo peto mjesto na Istoku.

Magic je do nove pobjede predvodio Paolo Banchero s 26 koševa, 11 skokova i sedam asistencija. Po 17 koševa kod Bucksa ubacili su Khris Middleton (pet skokova) i Bobby Portis (deset skokova).