Nove pobjede AEK-a i Panathinaikosa, Vida i Jedvaj odigrali cijele utakmice

HINA, Petar Jenjić • nedjelja, 14.04.2024.

Nogometaši AEK-a upisali su pobjedu u novoj utakmici grčkog prvenstva i barem privremeno preuzeli vrh ljestvice. Domagoj Vida odradio je cijeli susret, kao i Tin Jedvaj za Panathinaikos koji je bio bolji od Lamije...

Nogometaši atenskog AEK-a preuzeli su vrh ljestvice grčkog prvenstva nakon što su u susretu petog kola Lige za prvaka pobijedili solunski Aris s 2:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Oba gola zabio je argentinski napadač Ezequiel Ponce u 9. i 14. minuti utakmice.

Za pobjednički sastav je cijeli susret odradio Domagoj Vida, dok je Robert Ljubičić ušao u igru u 69. minuti. Na suprotnoj strani Neven Đurasek nije nastupio.

Tri boda je osvojio i Panathinaikos pobjedom 3:1 protiv Lamije. Gosti su poveli u 14. minuti golom Vykintasa Slivke, no PAO je uspio okrenuti rezultat, a strijelci su bili Adam Gnezda Čerin i Bernard.

Tin Jedvaj je odigrao cijeli susret za pobjedničku ekipu.

U posljednjem susretu ovog kola 1. svibnja igrat će PAOK i Olympiakos.

Na ljestvici vodi AEK sa 69 bodova, Panathinaikos ima 68, PAOK 67, a Olympiakos 63 boda. No, PAOK i Olympiakos imaju i susret manje. Aris je peti sa 48 bodova, a Lamia je šesta sa 34 boda.