Mijatovićev Efes eliminiran, Žižić za doigravanje igra protiv Baskonije

HINA, Mihaela Bradovski • srijeda, 17.04.2024.

Košarkaši Maccabija iz Tel Aviva izborili su plasman u doigravanje Eurolige nakon što su u susretu play-ina uvjerljivo pobijedili Baskoniju sa 113:85.

U play-inu sudjeluju klubovi koji su zauzeli pozicije od sedmog do desetog mjesta. Pobjednik susreta između sedmoplasiranog Maccabija i i osmoplasirane Baskonije izborio je ulazak u doigravanje gdje ga čeka Panathinaikos, dok će Baskonia imati još jednu priliku protiv pobjednika devetoplasiranog Efesa i desetoplasirane Bologne, a to će biti Talijani.

Igraj na utakmice Eurolige play-in na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Maccabi je odlično otvorio utakmicu u Beogradu i već nakon prve četvrtine je imao 13 razlike (28:15). Na poluvremenu je bilo +19 (55:36), a na kraju treće četvrtine velikih 25 razlike (86:61). U posljednjoj dionici nominalni domaćin je rutinski priveo meč kraju za konačnih 113:85 pogodivši tijekom utakmice 19 trica što je novi klupski rekord.

Maccabi su do pobjede predvodili Lorenzo Brown s 29 koševa, pogodivši sedam od osam trica, te Wade Baldwin s 26 koševa. Kod Baskonije briljirao je Codi Miller-McIntyre sa 32 koša, sedam asistencija i osam skokova, dok je Markus Howard ubacio 14, a Tadas Sedekerskis 11 koševa uz sedam skokova.

Izraelci su ovom pobjedom izborili plasman u doigravanje gdje ih u četvrtfinalu očekuje Panathinaikos. Baskonia će imati još jednu priliku i to protiv Virtus Bologne koja je u Istanbulu sa 67:64 porazila Anadolu Efes kojeg vodi hrvatski stručnjak Tomislav Mijatović.

Domaćin je bolje ušao u susret, poveo je 6:2, 19:10, pa 23:12, no gosti su do kraja prve dionice smanjili na 23:21. Druga četvrtina je donijela izjednačenu igru i Efes je na poluvrijeme otišao s minimalnih 36:35. Domaćin je imao prednost i na ulazu u zadnju četvrtinu (50:48), a početkom posljednjeg perioda i 55:50. Međutim, uslijedila je velika serija Talijana koji bježe na 64:57 obranivši prednost do kraja za konačnih 67:64.

Virtus su do pobjede predvodili Tornike Šengelia s 13 koševa, te Iffe Lundberg i Awudu Abass sa po 12 koševa. Hrvatski košarkaš Ante Žižić zabio je četiri koša uz tri skoka i asistenciju. Na poraženoj strani najefikasniji su bili Will Clyburn sa 22 koša i Shane Larkin sa 16 koševa.

Branitelj naslova madridski Real u četvrtfinalu će igrati pobjednika susreta Baskonia - Virtus Bologna, Panathinaikos očekuje Maccabi Tel Aviv, a u četvrtfinalu će igrati i Monaco (3) - Fenerbahče (6), te Barcelona (4) - (5) Olympiakos.

Četvrtfinalne serije se igraju na tri pobjede, od 23. travnja do 8. svibnja, a Final Four je od 24. do 26. svibnja u Mercedes Benz Areni u Berlinu.