Opatija iskoristila poraz Radnika, nova pobjeda Kustošije

Petar Jenjić • subota, 20.04.2024.

Odigrane su preostale utakmice 24. kola SuperSport Druge NL. Do novih bodova u borbi za viši rang stigla je Opatija kod Krka, dok je Radnik izgubio kod Mladosti Ždralova...

Mladost Ždralovi s 3:0 bili su bolji od Radnika iz Križevaca, drugoplasirane momčadi SuperSport Druge NL. To im je treća pobjeda u pet zadnjih utakmica.

Igraj na SuperSport Prvu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Za 1:0 poentirao je Luka Pisačić u četvrtoj minuti, da bi sljedeća dva gola postigao Nikola Marić. Prvi je stigao u 24., a drugi u 67. minuti za konačnih 3:0.

Dugo Selo je na domaćem terenu s 2:0 bilo bolje od Bjelovara i tako se sa spomenutom ekipom izjednačilo na 30 bodova. Zabijali su Matija Fintić u 56. i Marin Božanović u 78. minuti.

Prvu pobjedu od 18. studenog upisao je Grobničan koji je s čak 5:0 bio bolji od Belišća i tako napravio velik korak prema ostanku u trećem rangu.

Junak susreta bio je Dražen Pilči koji je postigao čak četiri pogotka, dok je jedan nadodao Patrik Srzentić.

Petu uzastopnu pobjedu upisala je Kustošija koja je danas slavila kod Hrvaca s 1:3. U šestoj minuti poentirao je Jahnoah Guevara Markelo, u 25. na 0:2 povisio je Ivan Mihaljević, dok je 11 minuta kasnije zabio i Ante Puljić.

Poraz svoje momčadi, treći u zadnje četiri utakmice, ublažio je Sedin Ljuca u 79. minuti susreta.

Marsonia je slavila s 2:3 na gostovanju kod Jadrana Luke Ploče. Domaćin je poveo u petoj minuti preko Frane Medića, a tri minute kasnije izjednačio je Antonijo Ivandić. Preokret je stigao u 52. i 76. kada su zabijali Mario Bačić i Ivan Didović, dok je poraz u sudačkoj nadoknadi ublažio Nikola Čepo.

U zagrebačkom dvoboju Trnje je bilo bolje od Hrvatskog dragovoljca rezultatom 3:1. Prva dva gola za pobjedničku ekipu postigao je Karlo Igor Majić, smanjio je David Tabak, no pobjedu Trnja potvrdio je Dario Banić.

Velik korak prema višem rangu napravila je Opatija koja je danas preokretom slavila kod Krka s 1:2. Domaćin je poveo preko Marka Jelića u 25. minuti, da bi dvije minute kasnije poravnao Ivan Graf. Pobjedu vodećoj ekipi lige donio je Mario Kordić-Gružić u 89. minuti.