Frigan zabio u remiju protiv Lekinog Standarda

Petar Jenjić • subota, 20.04.2024.

U susretu belgijskog prvenstva između Westerloa i Standard Liega nije bilo pobjednika, završilo je 3:3. Prvi pogodak domaće momčadi postigao je Matija Frigan...

Šest ekipa u belgijskom prvenstvu bori se za mjesto u Konferencijskoj ligi, a danas su međusobni dvoboj igrali Westerlo i Standard Liege, trenutno peta i šesta ekipa drugog dijela natjecanja.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Utakmica je završila rezultatom 3:3, a do vodstva su stigli gosti u 21. minuti preko Wilfrieda Kange. Sedam minuta kasnije domaćin je poravnao. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca Ravil Tagir glavom je prebacio za Matiju Frigana koji iz blizine nije imao težak posao.

Hrvatskom nogometašu to je bio prvi pogodak nakon četiri mjeseca, preciznije 8. prosinca prošle godine protiv Kortrijka, a ukupno peti u prvenstvu.

Domaćin je napravio preokret u 48. i 58. minuti golovima Lucasa Stassina i Griffina Yowa koji je poentirao iz penala. Ipak, momčad pod vodstvom Ivana Leke stigala je do boda i ujedno svog trećeg uzastopnog remija.

Prvo je u 77. minuti zabio Steven Alzate, da bi u četvrtoj minuti sudačke nadoknade poentirao Konstantinos Laifis.

Stipe Perica nije nastupio za goste, dok je Frigan na terenu proveo 70 minuta.