Bogdanović krenuo pobjedom, favoriti čuvaju prednost domaćeg terena

Branimir Korać • nedjelja, 21.04.2024.

Prvi dan NBA play-offa donio je sve pobjede za domaćine koji čuvaju prednost domaćeg terena. Dobru utakmicu odigrao je Bojan Bogdanović.

Minnesota Timberwolves - Phoenix Suns 120:95 (1-0)

Puno lakše od očekivanja Timberwolvesi su slavili protiv Phoenix Sunsa. U konačnici vrlo visokih 120:95 uz potpunu dopminaciju domaćina u skoku gdje je uhvatio 52 lopte (13 u napadu) dok su Sunsi imali samo 28 skokova od čega tek tri u napadu.

Igraj na utakmice NBA doigravanja na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ključna je bila treća dionica u kojoj su Wolvesi pobjegli na plus 20 nakon što su na odmoru imali dvoznamenkastu prednost. Sunsi su pokušali napraviti preokret, ali nije išlo.

"U ovoj ligi stvari su vrlo jednostavne, moraš ubacivati svoje šuteve, posebno one otvorene ako želiš pobijediti. U suprotnom bit ćeš kažnjen."

Najbolji kod Wolvesa bili su Anthony Edwards s 33 poena i devet skokova, a Karl-Anthony Towns dodao je 19 poena i sedam skokova. Kod Sunsa Kevin Durant imao je 31 poen i sedam skokova, a Devin Booker dodao je 18 poena.

New York Knicks - Philadelphia 76ers 111:104 (1-0)

New York je uz doprinos Bojana Bogdanovića slavio u prvoj utakmici protiv Philadelphije sa 111:104.

Klupa Knicksa bila je ključna, samo su trojica dobila minutažu, ali sva trojica bila su ključna. Miles McBride imao je +37 razliku kada je bio na terenu, Bogdanović +27, a Mitchell Robinson +20. Primjerice u startnoj petorci nitko nije bio u plusu.

"Kada vašoj prvoj zvijezdi ne ide, trebate podršku drugih. A njih trojica su napravili upravo to i osigurali nam pobjedu", rekao je nakon susreta Josh Hart.

Po 22 poena kod Knicksa upisali su Jalen Brunson i Hart (13 skokova), McBride dodao je 21 poen, a Bogdanović za 25 minuta ubacio je 13 poena uz sedam skokova. Kod Sixersa Tyrese Maxey ubacio je 33 poena, a Joel Embiid 29 poena.

Denver Nuggets - Los Angeles Lakers 114:103 (1-0)

Problema nije bilo niti za Nuggetse koji su dominirali u drugom poluvremenu protiv Lakersa.

Lakersima nije pomogla odlična predstava Davisa i Jamesa, trebat će malo više.

Nikola Jokić ponovno je bio sjajan s 32 poena, 12 skokova i sedam dodavanja, a Jamal Murray dodao je 22 poena.

Kod Lakersa Anthony Davis ubacio je 32 poena uz 14 skokova, a LeBron James dodao je 27 poena i osam asistencija.