Sassuolo u sve dubljoj rupi, Torinu samo bod protiv Frosinonea

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 21.04.2024.

Salernitana se već oprostila od Serie A, a ukoliko čim prije ne podigne formu, pridružit će joj se i posve neočekivano Sassuolo...

Nogometaši Fiorentine gostovali su u 33. kolu talijanske Serie A kod Salernitane gdje su pobijedili s 2:0 te time prekinuli negativan prvenstveni niz.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prije dvoboja u Salernu Fiorentina je imala tri remija i dva poraza u pet utakmica, a i ovaj nedjeljni ogled je bio blizu toga da završi bez pobjednika. Golova nije bilo do 80. minute kada je gostujući džoker s klupe Kouame lijepo glavom pogodio za 1:0 Fiorentine. Pobjeda je potvrđena u 95. minuti, a Ikone je pogodio za konačnih 2:0.

U udarnoj momčadi domaćeg sastava su bila dvojica hrvatskih nogometaša, Domagoj Bradarić i Toma Bašić, s tim da je potonji zamijenjen u 84. minuti.

Fiorentina se popela na deveto mjesto ljestvice, dok je Salernitana ostala uvjerljivo posljednja i na mali korak je do povratka u Serie B.

Bez pogodaka okončan je dvoboj između nogometaša Torina i Frosinonea. Kao i veliki broj utakmica u kojima sudjeluje Torino, tako je i ovom prilikom u pitanju bilo tvrdo nadmetanje, pogotovo prvih 45 minuta, bez velikog broja pravih prilika.

Za Torino je cijelu utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić, a njegova je momčad ostala deveta na ljestvici. Frosinone je također ostao na svom 18. mjestu te mu slijedi iznimno neizvjesna borba oko ostanka u eliti. Frosinone je upisao četvrti ligaški remi u nizu.

U prvom dvoboju ove nedjelje Lecce je ostvario uvjerljivu 3:0 gostujuću pobjedu kod Sassuola. Strijelci su za Lecce bili Gendrey u 11., Dorgu u 15. te Piccoli u 61. minuti. Cijelu utakmicu za Sassuolo je odigrao Martin Erlić, kao i Marin Pongračić za goste. Time se ionako ozbiljna situacija za pretposljednji na ljestvici Sassuolo dodatno zakomplicirala.

Posljednje dvije utakmice ovog kola odigrat će se tijekom ponedjeljka. Parovi su Roma - Bologna i Milan - Inter.