Zrinjski nastavlja utrku s Borcem, razmak isti nakon 28. kola

Mihaela Bradovski • srijeda, 24.04.2024.

U 28. kolu Premijer lige BiH i Zrinjski i Borac upisali su pobjedu. Tako je i nakon ovog kola razlika ista, Borac ima pet bodova prednosti…

Novo kolo u Premijer ligi BiH nije donijelo nikakvu promjenu na vrhu. Borac je na svom travnjaku slavio protiv Posušja, a Zrinjski je pak bio bolji od Sarajeva.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Borac je zasluženo slavio protiv Posušja, završilo je 1:0, a ta pobjeda mogla je i trebala biti i uvjerljivija.

Strijelac jedinog pogotka bio je Alen Jurilj, bivši igrač Zagreba, koji je u 28. minuti pogodio mrežu Marka Galića, dovoljno za tri boda.

Sjajna utakmica odigrana je u Mostaru gdje je Zrinjski ugostio Sarajevo i slavio s 4:3.

Plemići su sjajno krenuli i nakon 20 minuta igre vodili su s 3:0 uz dva gola Silvija Ilinkovića i jedan Marija Ćužea.

U završnici prvog dijela iz igre je morao ozlijeđeni Ilinković, a Sarajevo je zakompliciralo život domaćinu. Hamza Čataković je u 45. minuti pogodio za 3:1, a na gol razlike Sarajevo je doveo Renan Oliveira.

Vrlo brzo Nemanja Biblija zabija za 4:2, a nelagodu u domaće redove vraća Nemanja Anđušić golom za 4:3 u 86. minuti.

Domaćin je ipak izdržao i nije primio pogodak u završnici te je odnio pobjedu.