Bundesliga, 31. kolo, 26.04.2024, 20:30 h
Bochum
Bochum 3:2 Hoffenheim
Hoffenheim

Kramarić sjajno prebacio vratara, ali dva njegova gola nisu bila dovoljna Hoffenheimu

Petar Jenjić • petak, 26.04.2024.

Andrej Kramarić postigao je dva pogotka za Hoffenheim u susretu 31. kola Bundeslige. Na gostovanju kod Bochuma njegova je momčad izgubila s 3:2, a hrvatski napadač postigao je dva pogotka. Posebno dobar bio je drugi...

Odigrana je prva utakmica 31. kola njemačke Bundeslige. Bochum je bio domaćin Hoffenheimu i upisao svoju prvu pobjedu još od senzacionalnog trijumfa protiv Bayerna sredinom veljače. Slavio je s 3:1.

Igraj na Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ovim porazom Hoffenheim gubi priključak za pozicijama koje vode u Europu, dok je Bochum barem privremeno preskočio i Mainz i Union Berlin te stigao do 14. pozicije.

Domaćin je nakon prvog poluvremena imao dva pogotka prednosti. Prvo je u 34. minuti poentirao Kevin Stoger, da bi u sudačkoj nadoknadi mrežu zatresao Felix Passlack kojem je to bio drugi gol sezone.

Stoger je svojim drugim pogotkom na susretu u 64. minuti podebljao na 3:0, da bi gosti uzvratili devet minuta kasnije. Snažan volej uputio je David Jurasek, a loptu je na putu prema golu skrenuo Andrej Kramarić.

Hrvatskom nogometašu ovo je bio deseti bundesligaški pogodak ove sezone, a 12. ukupno. Na tome nije stao i u 84. minuti došao je do novog zgoditka u protivničkoj mreži. Ovoga puta proigrao ga je Florian Grillitsch, a Kramarić je sjajno prebacio protivničkog vratara.

Međutim, njegovu pogoci nisu bili dovoljno za veliki povratak, a rezultat se do kraja više nije promijenio. Kramarić je odigrao cijeli susret za svoju ekipu.