Aurelia nakon velike drame izborila plasman u SuperSport HMNL

Petar Jenjić • nedjelja, 28.04.2024.

Vinkovačka Aurelia novi je član SuperSport HMNL-a. I u drugoj utakmici kvalifikacija za popunu najvišeg ranga došla je do pobjede protiv Vrgorca...

Osim sjajnih utakmica u polufinalu doigravanja SuperSport HMNL-a, briljantno je i dramatično bilo i u razigravanju za posljednje mjesto u najvišem rangu hrvatskog futsala.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vinkovačka Aurelia je u prvoj utakmici slavila nakon drame i penala u Vrgorcu te napravila break, a sinoć je poslije još jedne velike borbe i produžetaka izborila svoje mjesto u SuperSport HMNL-u. Slavila je s 4:3.

Domaću momčad u vodstvo je u sedmoj minuti doveo Caio Alves Roque, da bi na 2:0 u 19. minuti povisio Romeo Sušac iz deseterca. U finišu prvog dijela Vrgorac je smanjio zaostatak zahvaljujući autogolu Francisca Gustava Da Coste.

Rezultat je ostao potpuno isti sve do 37. minute kada je Ivan Grbavac zabio za 2:2, a do isteka regularnog dijela više nije bilo nikakvih promjena.

Početkom produžetka Aurelia je izborila šesti akumulirani prekršaj, a siguran s deseterca bio je Romeo Sušec. Mogli su u finišu produžetka gosti poravnati iz iste situacije, no Duško Martinac je pogodio okvir gola.

Samo pola minute kasnije drugi žuti karton zaradio je Ivan Ferbežar, a priliku s deseterca ovoga puta nije propustio Gašpar za 3:3. U drugom produžetku tresle su se stative i grede, ali vidjeli smo samo jedan pogodak.

Novi deseterac za Aureliju u 48. minuti, drugi žuti zaradio je Mateo Kozarić, a siguran izvođač bio je Petar Pedić. Rezultat se do kraja više nije promijenio i Vinkovčani su mogli početi slaviti plasman u najviši rang.