Medvjedev preokretom do osmine finala u Madridu, Monteiro bez novog iznenađenja

HINA, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 29.04.2024.

Zanimljiv dan u Madridu gdje je u akciji bio Danil Medvjedev i ponovno je imao problema. Ipak, nakon velike borbe stigao je do pobjede protiv Sebastiana Korde...

Četvrti tenisač svijeta Rus Danil Medvjedev, još je jednom, kao i u drugom kolu, nadoknadio set zaostatka i pobjedom 5:7, 7:6(4), 6:3 protiv Amerikanca Sebastiana Korde (ATP - 26.) izborio plasman u osminu finala ATP Masters 1000 turnira na zemljanoj podlozi u Madridu.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Korda je osvojio izjednačen prvi set 'breakom' u dugačkom 12. gemu, iskoristivši šestu set-loptu. U drugom setu je Amerikanac imao 'break'-loptu u šestom gemu, ali je ostao bez realizacije. Ni Medvjedev nije uspio doći do 'breaka' pa je odluka pala u 13. gemu, u kojem je Rus bio bolji.

Odluka o pobjedniku pala je u osmom gemu trećeg seta, kad je Medvjedev iskoristio jedinu priliku za 'break', a potom bez poteškoća priveo meč kraju.

Rus će za svoje prvo četvrtfinale na madridskom Mastersu igrati protiv Kazahstanca Aleksandera Bublika koji je također nadoknadio set zaostatka u dvoboju protiv Bena Sheltona i slavio sa 3:6, 7:6(2), 6:4.

Bublik je bio u četvrtfinalu ovog turnira prije tri godine, ali protiv Medvjedeva ima 0:5 u međusobnim dvobojima.