Favoriti rutinski upisali pobjede na startu doigravanja, Split najuvjerljiviji

Petar Jenjić • četvrtak, 02.05.2024.

Odigrane su tri od četiri prve utakmice doigravanja za prvaka Hrvatske. Split, Cibona i Zadar upisali su rutinske pobjede protiv Dubrovnika odnosno Zaboka i Dubrave...

Krenulo je četvrtfinale doigravanja za naslov prvaka Hrvatske u košarci, a prva je na teren izišla Cibona koja je na domaćem terenu igrala protiv Zaboka i svladala ga s 92:75.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zagrebačka momčad nakon prvog poluvremena imala je minimalno vodstvo od 48:47, ali je u nastavku pojačala, stvorila razliku i došla do prve pobjede u seriji.

Najbolji je kod Cibone bio Ivan Perasović s 23 poena i sedam skokova, Ivan Majcunić dodao je 22 koša i sedam skokova.

Zabok je predvodio Nick Neal s 22 koša, Bruno Rebić dodao je 12 koševa i pet asistencija.

Do vodstva u seriji stigao je i Split koji je na Gripama slavio protiv Dubrovnika rezultatom 100:78. Žuti su nakon prve dionice vodili s četiri razlike (20:16), a do poluvremena su to poduplali, bilo je 43:35. Tijekom treće četvrtine otišli su na dvoznamenkastu prednost i sačuvali je do kraja susreta.

Po 19 poena u pobjedničkim redovima ubacili su Mate Kalajžić i Vito Kučić (sedam asistencija), dok je Tonko Vuko dodao 18 koševa i sedam skokova.

Po 17 koševa u redovima Dubrovnika ubacili su Petar Dubelj i Roko Gizdavčić (šest asistencija).

Do vodstva u četvrtfinalnoj seriji stigao je i Zadar koji je sa 76:61 slavio protiv Dubrave. Nakon prve četvrtine već je vodio s 20:6, a ostatak utakmice nije ponudio preveliku dramu.

Arijan Lakić predvodio je Zadar s 21 poenom i pet skokova, dok je Karlo Žganec dodao 14 koševa i deset skokova.

Najučinkovitiji je kod Dubrave bio Andrej Matić sa 17 koševa i osam skokova, Mateo Vidović dodao je 15 poena i pet skokova.