Luka Modrić se upisao u povijest, prestigao Puskasa i usput i asistirao u pobjedi Reala

Branimir Korać • subota, 04.05.2024.

Real Madrid napravio je još jedan korak prema tituli prvaka Španjolske, točnije i službenoj potvrdi, slavio je protiv Cadiza s 3:0. Bio je to još jedan povijesni dan s Lukom Modrićem u glavnoj ulozi…

Luka Modrić od danas je najstariji igrač u povijesti Real Madrida koji je nastupio u utakmici La Lige. Srušio je rekord Ferenca Puskasa i to ne nastupom reda radi, odigrao je još jednu vrlo dobru utakmicu u kojoj se upisao i među asistente.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Real je otpor Cadiza slomio u drugom poluvremenu kada je postigao sva tri pogotka i riješio pitanje pobjednika.

U 51. minuti Modrić je odličnim dodavanjem iz prve pronašao Brahima Diaza koji zabija za vodstvo Madriđana.

Olakšalo je to posao Realu koji je u nastavku susreta dovršio posao. U 66. minuti u igru ulazi Jude Bellingham i odmah zabija za 2:0. Ponovno je Modrić sudjelovao kod pogotka, dao je loptu u 18 metara za Diaza koji odmah u sredini pronalazi Bellinghama, a on pogađa za 2:0.

Točku na i stavio je u sudačkoj nadoknadi Joselu koji je tako potvrdio pobjedu domaćina.

Modrić je odradio svih 90 minuta i ponovno bio među najboljima na terenu.

U ranijem terminu Real Sociedad je s 2:0 slavio protiv Las Palmasa, autogolom Alexa Suareza i golom Sheralda Beckera.-