La Liga, 34. kolo, 04.05.2024, 18:30 h
Girona
Girona 4:2 Barcelona
Barcelona

Gotovo je: Barcelona izgubila, Girona u Ligi prvaka, Real Madrid 36. put prvak Španjolske

Branimir Korać • subota, 04.05.2024.

Real Madrid slavio je u 34. kolu protiv Cadiza s 3:0, ali nije imao osiguran naslov prvaka, matematički ga je osigurao kada je u kasnijem terminu Girona slavila protiv Barcelone s 4:2...

S malom odgodom u Madridu su mogli otvoriti šampanjac. Real Madrid osvojio je 36. titulu prvaka Španjolske, Girona je pobjedom protiv Barcelone skočila na drugo mjesto, ali s 13 bodova manje od Reala četiri kola prije kraja.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već je duže vrijeme izvjesno da će Carlo Ancelotti odvesti Real Madrid do nove titule prvaka, ali tražila se i matematička potvrda.

Ona je stigla, a pomogla je Girona koja se borila za sebe i svladala Barcelonu u utrci za drugo mjesto.

Povijesna je to pobjeda za Gironu koja je dugo bila u utrci za titulu, ali zadovoljit će se i povijesnim plasmanom u Ligu prvaka koji je sada osiguran.

Barcelonu je svladala u prvom dijelu sezone kada je slavila s 4:2 u gostima i sada je to ponovila na svom stadionu.

Dva puta je Barca vodila golovima Andreasa Christensena i Roberta Lewandowskog, ali Girona se vraćala.

Prvo je Dovbik izjednačio pa je drugi put izjednačio Portu. Dalo je to krila domaćinu koji dvije minute nakon drugog gola Portua dolazi do preokreta pogotkom Gutierreza.

U 74. minuti Portu je ponovno bio strijelac, pogodio je za 4:2 i osigurao Gironi tri velika boda.

Četiri kola prije kraja Girona je druga i ispred Barcelone na ljestvici, tko bi to mogao zamisliti uoči sezone...