Vrijednosnice Osijek vratile se u najviši rang hrvatske košarke

Petar Jenjić • srijeda, 08.05.2024.

Vrijednosnice Osijek upisale su uvjerljivu pobjedu protiv DepoLink Škrljeva u uzvratnom dvoboju doigravanja za plasman u Premijer ligu. Tako su nadoknadili minimalan zaostatak iz prvog dvoboja...

Nakon što ih je Kvarner 2010 porazio u finalu doigravanja Prve lige, Vrijednosnice Osijek ipak su uspjele izboriti povratak u najviši rang hrvatske košarke.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U dodatnim kvalifikacijama protivnik Osječanima bila je pretposljednja ekipa Premijer lige, DepoLink Škrljevo.

U prvoj utakmici Škrljevo je slavilo s 81:80 i Vrijednosnicama je u drugoj trebala pobjeda od barem dva razlike. Do toga su uspjeli doći više nego uspješno, slavili su sa 109:85.

Nakon prvog poluvremena imali su vodstvo od 50:44, da bi odličnom trećom dionicom otišli na 23 poena prednosti. Uoči zadnjih deset minuta bilo je 85:62, a do kraja nije bilo problema.

Prvo ime momčadi bio je Veljko Budimir s 28 poena, dok je Makai Jamar Ashton s 27 koševa, sedam skokova i 12 asistencija, a Robert Kujundžić dodao je 20 poena.

Najbolji je kod Škrljeva bio Noa Svoboda s 19 koševa i šest asistencija, po 15 poena dodali su Viktor Šarić (11 skokova) i Nikola Stanojević (osam skokova).