Loša forma se nastavlja: Borna Ćorić u dva seta poražen na početku puta u Rimu

Branimir Korać • petak, 10.05.2024.

Borna Ćorić i dalje se muči i daleko je od pravog izdanja. Upisao je novi poraz, ovaj put na startu turnira u Rimu gdje ga je svladao Jack Draper...

Kriza hrvatskog tenisa se nastavlja, barem na onoj najvišoj ATP i WTA razini. Došli smo do toga da je svaka pobjeda uspjeh, a Hrvatska je ostala bez tenisača u Top 50.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Borna Ćorić je najbolje plasiran, drži 55. poziciju, no ne zadugo. Naime u Rimu je poražen u prvom kolu i slijedi mu novi pad na ljestvici i to ispod 70. mjesta.

U prvom kolu u Rimu poražen je od Jacka Drapera i to u dva seta sa 7:5, 6:1.

Prvi set odlučen je tek u završnici kod 6:5 kada je Ćorić izgubio servis. No i u dva gema ranije tijekom seta bio je suočen s break loptama dok s druge strane na servisu Drapera niti jednom nije došao do break lopte.

Krajem prvog i u drugom setu u nizu je izgubio sedam gemova i upisao je poraz 7:5, 6:1.