SuperSport HMNL, doigravanje, Finale, 17.05.2024, 20:15 h, Zagreb, Dom Dražena Petrovića
Iiro Olavi Vanha 34'

Futsal Dinamo u spektaklu u Ciboni ponovno osvojio titulu prvaka Hrvatske!

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • petak, 17.05.2024.

Spektakl se najavljivao i on se i dogodio. Futsal Dinamo slavio je protiv Olmissuma s 3:1 i u majstorici došao do titule prvaka Hrvatske...

Frane Despotović

Fantastična atmosfera u prepunom Domu Dražena Petrovića. Futsal Dinamo nošen na krilima bučnih navijača slavio je protiv oslabljenog Olmissuma s 3:1 u susretu u kojem je dominirao i potpuno zasluženo došao do pobjede.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti nisu uspjeli iznenaditi, rano su primili pogodak, vrlo rano su krenuli igrati s igračem vratarom, a domaćin je čekao pogreške i vješto ih kaznio.

Već u drugoj minuti Futsal Dinamo je poveo. Čekol je odličnim dodavanjem pronašao Tihomira Novaka koji je sam pred vratarom Rozgom, krasno ga vara i pogađa za vodstvo.

Frane Despotović je iznenađujuće odmah krenuo s vrlo rizičnom igriom bez vratara, ali Olmissum ipak nije izdržao, stigla je pogreška i pogodak za 2:0.

U sedmoj minuti pogriješio je pred svojim golom Jurlina, loptu je preuzeo Mihovil Prgomet i poslao je u praznu mrežu za 2:0.

Olmissum je jako teško dolazio do prilika, praktički prvu opasniju stvorio je u 20. minuti kada je Antonio Sekulić sjajno reagirao, izborio se za prostor, ali pucao je neprecizno.

Zato je Dinamo u svom tom razdoblju od drugog pogotka pa do prilike Sekulića stvorio još niz prijetnji, nešto je obranio Rozga, nešto završilo pokraj ili preko gola, ali domaćin je na odmoru zasluženo vodio s 2:0.

U nastavku dosta slična igra. U 27. minuti Gudasić je zatresao vratnicu, a minutu kasnije nova pogreška gostiju, Rozga je dao loptu Postružinu koji bez problema pogađa praznu mrežu.

Pritiskali su gosti do kraja susreta, uspjeli su smanjiti preko Finca Vanhe koji se odlično prikrao iza leđa obrane u 34. minuti i zabio za 3:1.

Do kraja je Olmissum pokušao doći do pogotka, ali nije uspio, ostalo je 3:1 i Futsal Dinamo je obranio titulu prvaka.