SuperSport Hrvatski kup, Finale, 22.05.2024, 18:00 h, Rujevica
Suci: Jakov Titlić (Potravlje), Hrvoje Radić (Split), Goran Perica (Šibenik)
Martin Baturina 42'
Marko Bulat 82'
Dinamo
Susret počinje u 18:00 sati.
 Nakon mršavih 0:0 i vrlo skromne prve utakmice na Maksimiru, Rijeka i Dinamo na Rujevici igraju za trofej pobjednika SuperSport Hrvatskog kupa. I jedni i drugi uvjereni su kako imaju dovoljno aduta za osvojiti trofej.
1' Počeo je susret.
3' Prvo uzbuđenje na susretu, nakon kornera za Rijeku nastala je velika gužva pred golom, lopta je odbijena, izvana puca Fruk, a Nevistić nogama odbija.
11' Prvih desetak minuta pripalo je Rijeci koja je u tom razdoblju bila bolji protivnik.
13' Opasan udarac Pašalića s 18 metara, lopta ide u gornji kut, Nevistić je spreman.
18' Odlična situacija za Rijeku, Fruk je ubacio iz kornera, Radeljić je u skoku bio viši od Theophilea, pucao je glavom, ali preko gola.
20'
Žuti karton dobio je Petar Sučić.
20' Odlična lopta Radeljića za Obregona u prostor, on puca iskosa, ali lopta ide pokraj gola.
24' Najbolja prilika za Dinamo u dosadašnjem dijelu susreta, Petković se dosta lako riješio čuvara i opalio s 14-15 metara, Zlomislić je uspio obraniti.
28'
GOL! Rijeka - Dinamo 0:1
Mrežu je zatresao Petar Sučić. Asistent je Arber Hoxha.
28' Dinamo vodi 1:0! Doista lako je ispala riječka obrana, Petković je proigrao Hoxhu, koji daje loptu za Sučića, Goda je kratak i ispada iz igre, a Sučić ostaje sam i lako zabija.
32' Sjajna prilika za Dinamo koju su zakomplicirali Sučić i Petković, bili su u 16 metara, ali prvo je Petković komplicirao pred Zlomislićem, pa vratio loptu Sučiću, mogao je i on pucati, ali je imao potez viška.
40' Vratnica! Baturina je krasno prošao Mitrovića i nabacio za Petkovića koji puca glavom, ali lopta pogađa vratnicu.
42'
GOL! Rijeka - Dinamo 0:2
Mrežu je zatresao Martin Baturina. Asistent je Arber Hoxha.
42' Ogromna prednost za Dinamo, Modri vode 2:0! Fantastičan pogodak Martina Baturine, Hoxha mu je ostavio loptu na 20 metara, a Baturina je odmah pogodio u sam kut za povećanje prednosti!
45' Kraj prvog dijela, Dinamo ima veliku prednost.
46'
Izmjena! Izlazi Petar Sučić, ulazi Marko Rog.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
46'
Izmjena! Izlazi Marko Pjaca, ulazi Niko Janković.
54' Prva prilika u drugom dijelu susreta, praktički idealna lopta za glavu Obregona, ali on ne puca baš tako idealno.
56'
Izmjena! Izlazi Jorge Obregon, ulazi Mirko Marić.
56'
Izmjena! Izlazi Bruno Goda, ulazi Marijan Čabraja.
58' Tražio je Radeljić kazneni udarac, ostao je na travi nakon ubačaja u 16 metara, Petković je bio uz njega i ostaje pitanje je li bilo kontakta za kazneni udarac.
62' Velika borba za loptu oko kaznenog prostora Rijeke, na kraju je uzima Baturina, ulazi u 16 metara i pronalazi Hoxhu čiji udarac u posljednji trenutak u korner skreće Smolčić.
67'
Žuti karton dobio je Stjepan Radeljić.
67'
Žuti karton dobio je Bruno Petković.
72'
Izmjena! Izlazi Lindon Selahi, ulazi Franjo Ivanović.
72' Sjajna kontra Dinama, jurio je Baturina s loptom i odlično pronašao samog Hoxhu koji puca s ruba kaznenog prostora, ali Zlomislić sjajno nogom brani.
75'
Izmjena! Izlazi Martin Baturina, ulazi Marko Bulat.
75'
Izmjena! Izlazi Takuya Ogiwara, ulazi Mauro Perković.
76'
Žuti karton dobio je Lindon Selahi.
81'
Izmjena! Izlazi Arijan Ademi, ulazi Sandro Kulenović.
82'
GOL! Rijeka - Dinamo 0:3
Mrežu je zatresao Marko Bulat. Asistent je Bruno Petković.
82' Dinamo vodi 3:0 i osvojit će Rabuzinovo sunce! Petković je krasno proigrao Bulata koji dolazi sam pred Zlomislića i rutinski zabija!
83'
Izmjena! Izlazi Stjepan Radeljić, ulazi Niko Galešić.
86'
Izmjena! Izlazi Bruno Petković, ulazi Gabriel Vidović.
87'
Žuti karton dobio je Marko Bulat.
90'+2'
GOL! Rijeka - Dinamo 1:3
Mrežu je zatresao Toni Fruk.
90'+2' Fruk lijepo iz slobodnjaka za 3:1!
90'+4' Kraj, Dinamo osvaja SuperSport Hrvatski kup!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!