SuperSport Hrvatski kup, Finale, 22.05.2024, 18:00 h, Rujevica
Suci: Jakov Titlić (Potravlje), Hrvoje Radić (Split), Goran Perica (Šibenik)
Petar Sučić 28'
Martin Baturina 42'
Marko Bulat 82'
Dinamo

[VIDEO] Dinamo uzeo sve: Nakon Superkupa i titule prvaka, Modri uzeli i Rabuzinovo sunce!

Branimir Korać • srijeda, 22.05.2024.

Dinamo je pobjednik SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Slavio je u uzvratnom dvoboju finala Kupa protiv Rijeke na Rujevici s 3:1...

Puno bolji uzvrat od prvog susreta finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Dinamo je odigrao pogotovo bolje nego na Maksimiru te je na kraju ipak zasluženo osvojio Rabuzinovo sunce.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rijeka je imala odličan ulazak u utakmicu, jako dobro se postavila na terenu i ugurala Dinamo u njegovu polovicu.

Tako je već u trećoj minuti imala vrlo dobru situaciju kada je nakon odbijene lopte na rub kaznenog prostora pucao Fruk, lopta se na putu do gola odbila od Theophilea, ali nedovoljno da Nevistić ne uspije reagirati.

Nastavila je Rijeka s napadima, još jednu dobru priliku imao je Obregon kada je dobio krasnu loptu u prostor, ali nije iskosa dobro pucao. I Radeljić je opasno prijetio nakon kornera, ali lopta nije htjela u mrežu.

Dinamo je počeo igrati tek u drugoj polovici prvog poluvremena kada je Bruno Petković sam sebi iskreirao odličnu situaciju, pucao je s ruba kaznenog prostora, ali Zlomislić je obranio.

U 28. minuti Dinamo je stigao do vodstva. Dosta lako je ispala riječka obrana, Petković je proigrao Hoxhu, koji daje loptu za Sučića, Goda je kratak i ispada iz igre, a Sučić ostaje sam i lako zabija.

Bilo je to razdoblje bolje igre Dinama koji je počeo stvarati sve više prilika.

U 40. minuti Baturina je kreirao krasnu priliku za Modre, nabacio je za Petkovića koji glavom šalje loptu u vratnicu.

Bila je to uvertira u drugi pogodak. Hoxha je odlično proigrao Baturinu koji je krasno opalio s 20 metara i zabio za 2:0.

Dinamo je tako već do odmora imao veliku prednost i očekivala se reakcija Riječana u nastavku susreta.

Tu su i jedni i drugi zaigrali čvršće, Jakov Titlić izgubio je kontrolu nad utakmicom i uslijedilo je razdoblje s dosta prigovaranja i negodovanja.

Rijeka je pokušavala doći do konkretne prilike, ali Dinamo se jako dobro branio. Nakon sat vremena igre tražili su domaćini kazneni udarac zbog prekršaja nad Radeljićem, ali suci ništa ne pokazuju.

U 72. minuti Dinamo je imao sjajnu kontru, sjurio se prema kaznenom prostoru Baturina,. dao loptu za Hoxhu, ali izvrsno brani Zlomislić.

Dinamo točku na i stavlja u 82. minuti kada je Petković krasnim dodavanjem pronašao Bulata, a on lakoćom zabija.

U samoj završnici Rijeka je uspjela doći do počasnog pogotka, iz slobodnog udarca lijepo je živi zid prebacio Toni Fruk.

Dinamo tako dolazi do Rabuzinovog sunca nakon puno boljeg nastupa u uzvratnom dvoboju.

• Apsolutni autsajder na krovu Europe

Piše: Petar Jenjić

Apsolutni autsajder na krovu Europe

Europsko prvenstvo 2004. godine donijelo je jedno od najvećih iznenađenja u povijesti reprezentativnog nogometa kada je do zlata stigla...