Zagreb 32. put odnio titulu prvaka Hrvatske, Nexe visoko poražen

Mihaela Bradovski • četvrtak, 23.05.2024.

Zagreb je potvrdio titulu prvaka Hrvatske. "Vječiti prvaci" ove sezone su lakše od očekivanja stigli do naslova, Nexe nije bio ravnopravan protivnik...

Našičani su ove sezone imali velike planove, ali nisu bili na očekivanoj razini. Završili su sezonu iza leđa Zagreba kojem nisu uspjeli zaprijetiti, u Europi nisu napravili željeni iskorak, a u Kupu su ih ponizili Sesvećani.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon tog velikog udarca, Nexe je doputovalo u goste Zagrebu svjesno kako ne smije izgubiti ako želi zadržati šanse u borbi za naslov, ali Zagreb je bio vrlo uvjerljiv i lako je slavio s 37:23.

Andrija Nikolić i njegovi igrači željeli su pod svaku cijenu završiti posao već danas i bili su uvjereni u to da će u tome i uspjeti. Pripremao se oproštaj Ivana Čupića, Zagreb nije planirao povratak u Našice i iako su neki tvrdili kako treba prvo skočiti, pokazalo se kako su bili u pravu.

Od početka do kraja susreta na parketu je postojala samo jedna momčad koja je dominirala i diktirala ritam.

U nekim trenucima Nexe je izgledao ispod svake kritike bez ikakvih rješenja u obrani i napadu. Na kraju je zasluženo i uvjerljivo poražen te je spreman za rekonstrukciju.

Već u prvih pet minuta bilo je jasno u kojem smjeru ide ovaj dvoboj, Zagreb je krenuo sa 6:0, a u završnici prvog dijela stigao je do dvoznamenkaste prednosti.

U nastavku susreta razlika je rasla, a dojam je da je domaćin mogao još malo pritisnuti gas da je bilo potrebe.

U još jednoj sezoni sa stopostotnim učinkom, Zagreb su u posljednjem susretu s po šest golova predvodili Miloš Kos, Luka Lovre Klarica i Timur Dibirov. Matej Mandić skupio je 12 obrana.

Kod Nexea Predrag Vejin postigao je šest golova, a Luka Moslavac pet.