Ostali sportovi

Zlatna liga: Hrvatska pobijedila Rumunjsku i ostala neporažena

Mario Borko • petak, 24.05.2024.

Hrvatski odbojkaši su s 3:1 u setovima pobijedili Rumunjsku i tako stigli do treće pobjede u Zlatnoj ligi. Ovim slavljem Hrvatska je zasjela na prvo mjesto, a već u subotu igra protiv Portugala...

Ovog petka nastavila se Zlatna liga. Nakon što su hrvatski odbojkaši prošli vikend u Finskoj pobijedili domaćina i Belgiju, danas su na turniru u Rumunjskoj s 3:1 (25:23, 25:22, 20:25, 25:22) u setovima ponovno nadigrali domaćina i tako zasjeli na čelnu poziciju.

Igraj na utakmice Zlatne lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rumunji su većim dijelom prvog seta bili u rezultatskoj prednosti, ali hrvatski odbojkaši odličnom su završnicom uspjeli preokrenuti i s 25:23 osvojiti prvi set. U drugom je Hrvatska imala prednost do sredine seta kada Rumunjska ponovno prelazi u vodstvo. Kao i u prvom presudila je jaka završnica.

Hrvatski odbojkaši kod rezultata 18:18 rade 4:0 seriju i lagano s 25:22 privode drugi set kraju. Rumunji su se uspjeli vratiti u utakmicu. Cijeli treći set bili su izrazito dominantni i s 25:20 su ga zasluženo osvojili.

Rumunji su na valu dobrog momentuma u četvrtom setu imali vodstvo od 14:9, ali Hrvatska serijom 6:0 lomi utakmicu, dolazi u prednost i mirno je s 25:22 privodi kraju.

Hrvatski odbojkaši sada su na omjeru 3-0, ali već u subotu stiže pravi test protiv neporaženog Portugala. Nakon toga idući vikend turnir seli u Hrvatsku, točnije Osijek. Tamo će protivnici biti Sjeverna Makedonija i Španjolska, a najbolje četiri ekipe nakon regularnog dijela će, upravo u Osijeku, 15. i 16. lipnja odlučivati o osvajaču.