Marin Šverko s Venezijom stigao na korak do povratka u Serie A

Petar Jenjić • petak, 24.05.2024.

Nogometaši Venezije stigli su na korak do povratka u Serie A. Danas su u drugoj polufinalnoj utakmici protiv Palerma upisali još jednu pobjedu...

Venezia se nakon ispadanja u sezoni 2021./22. želi vratiti u najviši rang talijanskog nogometa, a večeras je stigla na samo jedan korak do tog ostvarenja.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvoj polufinalnoj utakmici slavila je u gostima kod Palerma s 0:1, a danas pred svojim navijačima upisala pobjedu od 2:1 te prošla u finale doigravanja gdje će igrati protiv boljeg iz dvoboja Catanzara i Cremonesea.

Venezia je do vodstva stigla već u četvrtoj minuti susreta zahvaljujući sjajnom pogotku Tannera Tessmanna izvana. Amerikancu je to bio prvi gol nakon više od mjesec dana, ali zlata vrijedan.

U završnici prvog poluvremena domaćin je podebljao vodstvo, zabio je Antonio Candela na proigravanje Francesca Zampana.

Nastavak susreta donio je smanjenje zaostatka Palerma, autogol je u 86. minuti zabio Michael Svoboda, no zasigurno nije bio previše tužan zbog toga.

Za pobjedničku ekipu u početnoj je postavi krenuo Marin Šverko, a igru je napustio u 68. minuti.