Supersport Prva NL, 32. kolo, 25.05.2024, 14:50 h, Šubićevac
Suci: Patrik Pavlešić (Duga Resa), Željko Bučar (Duga Resa), Bruno Premužaj (Varaždin)
1:0(1:0) Dubrava
Dubrava

Odluka pada u Osijeku: Šibenik svladao Dubravu i vratio se na minus dva

Branimir Korać • subota, 25.05.2024.

U pretposljednjem kolu SuperSport Prve NL Šibenik je ugostio Dubravu, izdržao pritisak i slavio 1:0 te odluku o putniku u SuperSport HNL prolongirao za posljednje kolo...

Kristijan Pavičić
16'
17
David Toševski
69'
6
Joseph Iyendjock
69'
21
Iker Pozo
88'
Jan Raužan
58'
11
Noa Vugrinec
86'

Petra Mandić

Ipak nismo dobili već danas novog sudionika SuperSport HNL-a u sljedećoj sezoni. Šibenik nije kiksao i slavio je s 1:0 protiv Dubrave, a ta pobjeda je trebala biti i uvjerljivija.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dubrava je istrčala sa šarenim sastavom i trebalo je jedno poluvrijeme gostima da počnu koliko-toliko dobro parirati. U prvom dijelu Šibenik je apsolutno dominirao, promašio je ogroman broj prilika i teško je objasniti zašto nije imao puno uvjerljivije vodstvo na odmoru.

Od prve minute igralo se pred Dubravinim kaznenim prostorom, a Tin Šarkanj imao je pune ruke posla.

Promašajima su se posebno istaknuli Ivan Laća i Ivan Delić koji su u prvom dijelu tresli i okvir gola.

U 42. minuti Šibenik je uspio povesti. Laća je ubacio s desne strane, Delić je to dobro pratio, uklizao na loptu i poslao je u mrežu.

Nakon postignutog pogotka Šibenčani su ipak malo podigli nogu s gasa i do kraja susreta nisu bili toliko opasni. Gosti su došli do daha, dolazili su i oni pred kazneni prostor, ali nisu opasnije prijetili.

Ostalo je tako 1:0 te će odluka o prvaku lige pasti u posljednjem kolu.

Zrinski će biti domaćin, ima dva boda prednosti pa je tako Šibeniku potrebna pobjeda u Osijeku.

Ne okreći se sine...

Iza nas je još jedan dan na Europskom prvenstvu koji je obilježilo igranje naših susjeda. Slovenija je, za razliku od Srbije, došla do boda...