Juventus se lako obračunao s Monzom i tako preskočio Bolognu na trećem mjestu

Mario Borko • subota, 25.05.2024.

U posljednjem, 38., kolu Serie A, Juventus je na svom terenu pobijedio Monzu i tako prestigao Bolognu na trećem mjestu. Stara dama se iduće sezone vraća u Ligu prvaka...

Još jedna sezona za zaborav u očima navijača Juventusa na kraju je okončana na lijep način. Juve je osvojio Coppa Italiju i tako nakon dvije sušne sezone dodao novi trofej u svoje vitrine. U Serie A situacija je puno lošija, ali pobjedom u posljednjem kolu protiv Monze, Stara dama bi mogla završiti treća.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Juve je imao šest uzastopnih remija u prvenstvu, ali je za kraj ipak uspio prekinuti taj negativni niz. U subotu je u Torinu gostovala Monza, a Stara dama slavila je s 2:0. Bio je to blitzkrieg u režiji domaće momčadi. Početak je bio uspavana, a onda je u 26. minuti Federico Chiesa lijepom individualnom akcijom zabio za vodstvo.

Bio je to deveti gol u prvenstvu za krilnog napadača koji je zabio drugu utakmicu za redom nakon što je prije toga na ligaški pogodak čekao više od dva mjeseca. Talijan je uhvatio odličnu formu, a loša je to vijest za Hrvatsku koja će protiv Italije igrati na Europskom prvenstvu.

Samo dvije minute nakon prvog gola već je bilo 2:0. Nicolo Fagioli je ubacio iz kuta, a najviši je na prvoj vratnici bio Alex Sandro. Bio je to prvi gol sezone za Brazilca koji igra sve manje, krajem lipnja mu ističe ugovor i mogao bi nakon devet godina napustiti Torino. Ako bude tako barem se nakon 326 nastupa oprostio sa stilom.

Monza je u nastavku, uostalom kao i u cijeloj utakmici, dominirala u posjedu, ali nije se uspjela vratit u utakmicu. Alessio Zerbin zaradio je drugi žuti karton u 90. minuti pa su tako gosti utakmicu završili s desetoricom.

Seria A bi druge sezone mogla imati devet klubova u europskim natjecanjima što znači da će gotovo polovica lige igrati Europu. Monza je veći dio sezone imala priliku uhvatiti povijesni plasman, ali je u završnici sezone u potpunosti potonula. U posljednjih devet utakmica osvojena su samo tri boda, upisano je šest poraza i tako je Monza sezonu završila 12. što je pad za jedno mjesto u odnosu na lani.

Juve će u najgorem slučaju sezonu završiti na četvrtom mjestu. Bologna je preskočena, ali Atalanta pred sobom ima još dvije utakmica i osvoji li šest bodova prestići će Bianconere na trećem mjestu. Pitanje novog trenera za iduću sezonu je još uvijek u zraku, ovu je kraju priveo Paolo Montero, a najizvjesniji nasljednik je Thiago Motta.